У Кропивницькому почав діяти гарнізонний храм ПЦУ [ Редагувати ]
У Кропивницькому з'явився гарнізонний храм Покрови Пресвятої Богородиці. Церковну споруду передали рішенням Кропивницької міської ради Православній Церкві України. Настоятелем став військовий капелан, який до прийняття духовного сану кілька років боронив незалежність України. Як храм облаштовують до Великодніх свят? Про це Олена Бринза.
Мені товариш подарував іконку, і я вирішив, що їй тут буде дуже добре...
Ікону в подарунок до гарнізонного храму вирішив передати захисник Павло. Вважає, що саме віра в Бога не раз рятувала йому життя.
Павло Нетюхайло, військовослужбовець ЗСУ:
Це був ракетний обстріл, і ми знаходились у приміщенні, і дуже все було швидко. Нас застали ракетні удари в приміщенні. Загинуло багато людей, а декому, слава Богу, вдалося вийти з того пекла живими.
Настоятель храму Володимир Шевченко і сам боронив незалежність України з 2015 року. Після фронтових контузій та захворювань, набутих ще як працював шахтарем, демобілізувався за станом здоров'я. На передову знову повернувся вже як військовий капелан. Закінчив духовну академію, нині править служби у гарнізонному храмі.
Володимир Шевченко, настоятель гарнізонного храму Покрови Пресвятої Богородиці:
Саме гарнізонний храм є таким об'єднавчим, таким місцем сили, яке об'єднує в собі й громадськість, і Збройні Сили, і громадянське суспільство... Відновлення історичної справедливості, канонічної - це дуже сильне піднесення для суспільства, дуже об'єднавче для суспільства.
Цій церкві майже дві сотні років. За радянських часів тут були складські приміщення. У дев'яностих будівлю відреставрували й передали Українській православній церкві Московського патріархату. Цьогоріч рішенням Кропивницької міської ради храм повернули Православній церкві України.
Алла Паламаренко, начальниця управління комунальної власності Кропивницької міської ради:
У нас відбулося звернення від місцевих військових частин, зокрема від 3-го полку спецпризначення про те, що їм необхідна культова споруда, щоб вони мали можливість проводити релігійні церемонії, релігійні обряди. Саме найбільше підходив Свято-Покровський храм.
Ідею відкрити гарнізонний храм підтримувала й громадськість. Адже у Кропивницькому нічого схожого раніше не було.
Яна Пшеніцина, керівниця БФ "Полку Святослава Хороброго"
Ми сподіваємось, що цей храм стане місцем об'єднання родин, місцем, де родини загиблих захисників зможуть знайти спокій, де військові зможуть одружуватись, точніше вінчатись, хрестити своїх дітей, приходити просто помолитись, подумати. Ми б хотіли, щоб це був центр волонтерських ініціатив, соціальних, культурних...
Нині у храмі триває підготовка до Великодніх свят. Охочих до співу запрошують у церковний хор.
Тетяна Шевченко, дружина настоятеля гарнізонного храму Покрови Пресвятої Богородиці:
Готуємось до літургії, до Великодня. Треба співати. При нагоді запрошуємо всіх, хто має бажання, сили, натхнення, співати в церковному хорі. Навіть якщо немає музичної освіти, ми допоможемо. Це дуже гарна об'єднавча традиція.
На богослужінні в гарнізонному храмі чекають захисників, їхні родини та всіх вірян міста.