Благодатний вогонь зійшов у Єрусалимі у Храмі Гробу Господнього [ Редагувати ]

У Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь. Він символізує світло Воскресіння Христового і є святинею серед віруючих.
Сходить Благодатний вогонь у Кувуклії - каплиці в центрі храму Воскресіння Христового, що приховує печеру Гробу Господнього, де знаходиться плита, під якою розташовувалося місце поховання Ісуса Христа.
Першими, за традицією, до Храму увійшли представники Вірменського католикоса. Кувуклію перевірили представники всіх Церков, які служать на Гробі Господньому: у ній не повинно бути вогню та способів його запалити. Вхід у Кувуклію зачиняється зсередини храму і на двері накладається воскова печатка.
Після цього до храму прийшли православні араби - вони голосно прославляли Христа, без їхньої участі церемонія сходження Благодатного вогню неможлива.
Потім до храму увійшов Патріарх Єрусалимський Феофіл III з представниками Єрусалимського патріархату. Після Хресної ходи навколо Кувуклії Патріарха одягли у шати.
Після того, як вогонь зійшов, Патріарх запалює і виносить 33 свічки, що символізують кількість років життя Ісуса Христа.
За всю історію нікому не вдалося розкрити таємницю сходження Благодатного вогню, незважаючи на численні спроби. Благодатний вогонь символізує появу Ісуса Христа на землі після Воскресіння.
За церковним переказом, одного разу Благодатний вогонь не зійшов у Кувуклії, оскільки туди не допустили православного Патріарха. Патріарх і віряни молилися біля входу до Храму Гробу Господнього. Тоді Благодатний вогонь розколов ліву колону біля входу до храму та зійшов саме там. Відтоді право молитися за сходження Благодатного вогню має лише Патріарх Єрусалимської Православної Церкви.
За переказами, коли Благодатний вогонь не зійде, розпочнеться Друге пришестя Ісуса Христа та кінець усього живого.
Як повідомив речник поліції Міхаєль Зінгерман, у храмі Гробу Господнього на Сходженні Благодатного вогню були присутні 7 тис людей і ще тисячі зустріли вогонь на вулицях міста. Безпеку в Єрусалимі забезпечують сотні ізраїльських поліцейських.
"Вхід до храму для участі у церемонії дозволено всім, хто одержав відповідні документи. Для людей, які не мають перепусток, були облаштовані комплекси з тентами та стільцями, щоб вони мали можливість спостерігати за церемонією наживо", - розповів Міхаель Зінгерман.









У 2025 році і православні, і католицькі християни відсвяткують Великдень 20 квітня. Благодатний вогонь з Храму Гробу Господнього доставлять до 16 країн, у тому числі до України.