Хороводи, паски та памʼять про героїв: як Київ святкує Великдень [ Редагувати ]
Народний спів, хороводи та етнозвичаї - це все про сьогоднішній "Великдень у Софії Київській". Там провели захід зі збереженнями давніх українських традицій. А в саду влаштували спільну трапезу, з куштуванням пасок різних регіонів. Репортаж Валерії Глущенко.
У середмісті Києва Великдень святкують від ранку. Охочі зарядитися чистою радістю Світлого Воскресіння приходять до заповідника Софія Київська. Тут можна почути, як звучать старовинні музичні інструменти, які великодні пісні та веснянки виконували наші предки, а фольклорні гурти закружляють вас у справжніх хороводах.
Квітка, учасниця заходу:
Атмосфера тут дуже вайбова. Тут дуже багато майстрів, у яких можна купити різні традиційні речі. Тут і дитяча локація, і квести. Мені здається, це прекрасна ідея для Великодня.
Дзвінка, учасниця заходу:
Тут і музика, і танці. Також поширюються традиції і фольклори. Тут все чудово.
Валерія Глущенко, кореспондентка:
Організатори "Великодня у Софії Київській" наголошують: сьогоднішнє дійство потрібне не тільки, щоби подарувати українцям кілька годин світлої радості та занурити в атмосферу прадавніх традицій. В умовах повномасштабної війни росії проти України, коли від ворога лунають погрози знищити все українське, важливо берегти ті культурні етнонадбання, котрі століттями передавалися від батька до сина. Лише так ми не втратимо своєї ідентичності, свого коду нації.
Мирослава Вертюк, заступниця директора нац. центру народної культури "Музею ім. Івана Гончара", співкураторка заходу:
Цього року вже вдруге ми святкуємо цю подію "Великдень у Софії" - це проєкт, метою якого є відродження давніх українських традицій.
Валерія Глущенко, кореспондентка:
У саду Софії Київської весь день триває ярмарок - народні майстри привезли в столицю писанки, кераміку, одяг, вироби з соломи та лози. Також тут є великодні хліби з різних регіонів України. Є окремий простір памʼяті, де можна згадати всіх полеглих борців за українську свободу! А ще - задонатити на імпланти для поранених героїв та на ремонт обладнання одного з підрозділів Збройних Сил України.
Валентина Клиновська, комерційний директор компанії з виготовлення протезів:
Моделюємо та виготовляємо індивідуалізовані імплантати для обличчя. Раніше це було для цивільних людей, а зараз 80% - військові. У рамках проєкту "Лікарі для героїв" ми створили фотовиставку "Хоробрі обличчя". Все це робиться коштом донатів.
Валерія Глущенко, кореспондентка:
Важливою частиною заходу стане спільна трапеза з пасками та крашанками, що обʼєднає всіх учасників та гостей свята. Організатори Великодня у Софії Київській наголошують: перебувати в Національному заповіднику безпечно. Раптом пролунає повітряна тривога, сховатися можна в укритті на території пам'ятки.