Українські винаходи підкорюють інвесторів: на форумі під Києвом показали майбутнє економіки [ Редагувати ]
Виробництво вмикає економіку. Форум із такою назвою провели в одному з індустріальних парків на Київщині. Захід зібрав понад тисячу учасників. Це українські виробники, представники уряду, інвестори та міжнародні партнери. Як розвивається наша промисловість та якими новинками можуть похизуватися вітчизняні компанії? Розповість Єлизавета Яковлева.
Електроскутери з позначкою "Мейд ін Юкрейн". Тепер це вже не фантазії.
Олександр Литвин, головний виконавчий директор компанії-розробника електроскутерів:
Ось, наприклад, ми виробляємо спортивну лінійку. Вона використовується в Збройних силах України, і лісниками України, і також використовується для доставки.
За словами Олександра, він керівник підприємства, за час повномасштабного вторгнення обсяги їхнього виробництва сягнули сотень скутерів. Майже всі деталі двоколісних - вітчизняні.
Олександр Литвин, головний виконавчий директор компанії-розробника електроскутерів:
Елементну базу ми, звісно, купуємо - це елементи, контролери, мотори. Решта виробляється в Україні. Тобто, батареї ми збираємо з елементів самі. Рамні конструкції, корпуси - все виробляється в нас.
А ці чудернацькі апарати виконують різьблення по металу та зварювання. За своїм функціоналом, ділиться розробник, устаткування може конкурувати на світовому ринку.
Сергій Шевченко, генеральний директор компанії-розробника:
Ця машина розкроює метал. Вона дозволяє отримати точність до 10 мікронів на широкому форматі, на 3 до півтора. Ви маєте можливість отримати будь-яку геометрію. Тобто, на одному і тому ж верстаті можна отримати як серійні вироби, так і якісь унікальні, одноразові. І при цьому економічний ефект буде повністю однаковим.
Роботизовані руки, механізми, що нагадують собак і вміють стрибати, і, звісно ж, безліч дронів для потреб військових. Усі ці вітчизняні розробки, які втілилися в життя, попри ворожі обстріли, зайвий раз доводять: Україна продовжує розвиватися. А отже, становить інтерес для інвесторів.
Микола Калашник, голова Київської ОВА:
Київщина за 1-й квартал отримала понад 5 тисяч нових суб'єктів підприємницької діяльності та 18 мільярдів коштів надходжень різних рівнів бюджету. Це є можливим завдяки взаємодії та кооперації влади, бізнесу, інвесторів, громад, уряду - за що я сильно вдячний.
За даними Міністерства цифрової трансформації, близько 97 відсотків дронів, які використовують наші військові на "нулі", та у відносному тилу - саме українського виробництва.
Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, міністр цифрової трансформації України:
Взагалі, якщо ми говоримо про можливості в Україні, то найкраще, що ми можемо давати, - це свободу нашим підприємцям. Це добре спрацювало на дронах. Тому що ми зробили одну з найбільших маржинальностей у світі, щоб компанії заробляли й реінвестували в інновації, в розвиток. По-друге, ми допомогли інкорпоруватися в "ДіяСіті", де податкова система в 4-5 разів менша, ніж звичайна податкова система.
Одна з опцій, що допомагають вітчизняним підприємствам розвиватися і знаходити інвесторів - створення ось таких індустріальних парків. Цей діє на Київщині.
Віктор Микита, заступник керівника офісу Президента України:
Звісно, західні регіони - це Львівська область, більше 20, Закарпатська - більше 10, ведеться робота на Волині. В Києві величезна кількість. Потрібен наступний крок, і ми сьогодні працюємо з Міністерством економіки для того, щоб наповнити ці індустріальні парки саме інвестором. Бізнес - як маленьке дитя. Він повинен з ним працювати й розвивати, і він буде сплачувати ще більше податків.
Урядовці наголошують: зараз наше виробництво наче постає з попелу. А після завершення війни Україна може, без перебільшення, стати світовою Меккою технічних інновацій.
Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр України з інновацій, міністр цифрової трансформації України:
Враховуючи те, що війна сьогодні є також технологічною, і наша перемога в тому числі залежить від кількості компаній, ефективності яких займаються розвитком технологічної зброї, то зараз якраз той момент.