Трамп вимагає 100% мито на іноземні фільми: як реагує Голлівуд [ Редагувати ]
100-відсоткове мито на всі іноземні фільми. Президент США Дональд Трамп переконаний, що інші країни крадуть американське кіно і ставлять під загрозу безпеку США. Чому американський лідер так вважає та як реагують у Голлівуді - розповість Софія Жилінська.
Світова кіноіндустрія шокована. Дональд Трамп назвав іноземне кіно не просто розвагою, а зброєю. Саме для того, щоб зупинити, за словами очільника Білого дому, "пропаганду", зняту за кордоном, він і запровадив стовідсоткове мито на всі іноземні фільми. У своїй заяві президент США звинуватив інші держави у "свідомому послабленні" американської кіногалузі.
Дональд Трамп, президент США:
Кіноіндустрія в Америці вмирає дуже швидкою смертю. Інші країни пропонують всілякі стимули, щоб відвернути наших кінематографістів та студії від Сполучених Штатів. Голлівуд та багато інших регіонів США спустошуються. Це узгоджені зусилля інших країн і, отже, загроза національній безпеці. Крім усього іншого, це пропаганда!
За даними аналітиків ProdPreo, торік половина витрат на телепроєкти з бюджетами понад 40 мільйонів доларів припала на виробництво за межами США. Усе через дешевшу робочу силу, податкові пільги й локації. Саме тому Білий дім закидає іншим країнам крадіжку цілої індустрії
Дональд Трамп, президент США:
Інші країни крадуть фільми та можливості кіновиробництва у Сполучених Штатів. Я провів дуже ретельне дослідження протягом останнього тижня, і ми зараз знімаємо дуже мало фільмів. Голлівуд руйнується. У вас є вкрай некомпетентний губернатор, який дозволив цьому статися. Тож я не просто звинувачую інші країни, бо багато з них, справді вкрали нашу кіноіндустрію.
У Голлівуді на новий податок реагують неоднозначно, а експерти зазначають, що він може вдарити насамперед по глядачах. І це не єдина проблема. Вже зараз більше як половина американських зйомок відбуваються за кордоном. І нове мито навряд чи це змінить.
Скотт Роксборо, голлівудський репортер комісії європейського бюро:
Ймовірно, ціни зростуть. Знімати фільми, ймовірно, стане дорожче. Тож або зніматимуть менше фільмів, або ті фільми, що виходитимуть, будуть дорожчими. А отже, витрати на відвідування кіно будуть вищими й тоді, знаєте, людям буде важче купувати квитки в кіно. Ймовірно, менше людей ходитиме. Вся кіноіндустрія зараз вже перебуває в кризі. У нас був Covid, який мав величезний вплив на кінопрокат. У нас були подвійні страйки. Сполучені Штати справді зупинили виробництво на тривалий період. Голлівуд і кіноіндустрія дійсно намагаються оговтатися від серйозних наслідків цього. Якщо додати до всього додаткові витрати на виробництво або ці тарифи, це може мати справді катастрофічний вплив на галузь.
Чи пошириться мито на стрімінгові серіали - досі не ясно. Адже більшість хітів Netflix знімають не в США. І якщо у ЄС вирішать впроваджувати мита у відповідь, це може вдарити вже по Голлівуду.
Скотт Роксборо, голлівудський репортер комісії європейського бюро:
Америка експортує набагато більше, ніж імпортує. Більшість міжнародних ринків у Європі, у Канаді повністю задіяні американськими фільмами. 70-80 відсотків касових зборів припадає на американські фільми, тому тариф матиме величезний вплив на місцеву промисловість та на продажі голлівудських фільмів на міжнародному рівні.
Натомість в Австралії та Новій Зеландії - країнах, де останні роки активно знімали блокбастери, зокрема деякі стрічки Marvel - заявили, що рішуче захищатимуть свої кіногалузі.
Тоні Берк, міністр внутрішніх справ Австралії:
Ніхто не має сумніватися в тому, що ми однозначно відстоюватимемо права австралійської екранної індустрії.
Крістофер Лаксон, прем'єр-міністр Нової Зеландії:
Нам доведеться побачити деталі того, що зрештою вийде. Але ми, очевидно, будемо чудовим захисником, чудовим чемпіоном цього сектору та цієї галузі.
Такі медіагіганти як Walt Disney, Netflix та Universal Pictures останні роки активно знімають фільми у Великій Британії, Канаді та Південній Африці. Експерти вже припускають: іноземні режисери можуть почати знімати повноцінні фільми англійською без участі США, а тоді американське кіно втратить іще більше.