Жительница Львова обвиняет врача в халатности [ Редагувати ]

У Львові родичі 21-річної породіллі звернулися до прокуратури після того, як у молодої матері стався інсульт. Родина переконана, що це сталося через недбальство лікаря. Марія Глушко дізнавалася подробиці.
Марія Глушко, кореспондент:
- Пішла народжувати дитину, а після цього ледь не померла від інсульту. Нині 21 річна Маріанна Климчишин та її родина намагаються довести: у всьому - провина лікаря, що приймав пологи.
Тепер чоловік - її опора у прямому сенсі. Маріанні тяжко ходити і стояти. До того ж, у жінки почалися проблеми з пам'яттю.
Маріанна Климчишин, породілля:
- Ну, зараз почуваюсь добре, а перед тим я. Не пам'ятаю, як була вагітна.
Її рідні переконані: у всьому винен лікар, який приймав пологи. Мовляв, він не звернув увагу на те, що після народження дитини Маріанна знепритомніла, а потім ходила з температурою. Зовсім зле жінці стало вже вдома - після виписки. І вона звернулась до інших лікарів.
Катерина Палажій, мати Маріанни:
- Зібрали консиліум, не знали в чому справа спочатку. Всі говорили, що то від гінекології пішло загноєння, по крові дійшло до голови, стався той інсульт.
Нині лікар, що приймав у Маріанни пологи, у відпустці. Ситуацію прокоментував телефоном.
Андрій Трохим, лікар-гінеколог:
- В родильному відділенні її стан був абсолютно задовільний. Якщо б її стан був незадовільний - ми б її додому не виписали.
У пологовому будинку кажуть: за 36 років роботи цього лікаря - на нього не було жодних нарікань.
Лариса Янів, головний лікар Львівського перинатального центру:
- За моєї пам'яті тут, за років 14 не було, дійсно, не пам'ятаю жодного випадку нарікань.
Чи є провина лікаря в тому, що сталося з Маріанною - з'ясовує прокуратура. Та юристи кажуть, у цьому випадку рідним Маріанни потрібно було негайно скопіювати історію хвороби, щоб не встигли сфальсифікувати, та звернутися до міліції.
Олег Мицик, юрист:
- Не через прокуратуру, а саме в підрозділ міліції. І після того контролювати - перше тимчасовий доступ і вилучення історії хвороби чимшвидше, призначення судово-медичної експертизи - не чекати, коли правоохоронці викличуть.
Доведення провини медиків нині рідкість - кажуть юристи. Та якщо все-таки лікаря визнають винним - йому загрожуватиме до двох років позбавлення волі.
Марія Глушко, Юрія Голубінка, Новини, телеканал "Інтер"