Украинцы готовятся встретить Щедрый вечер [ Редагувати ]
Багата кутя та завзяті щедрівки. Українці готуються до народного свята Маланки, або, як ще кажуть, Щедрого вечора. Альона Завора вирішила нагадати традиції цього свята.
Співати по сто разів на день, а то й більше, добре знайомі всім "щедрівки" цьому колективу в радість. Його учасники не один рік поспіль напередодні Щедрого вечора ходять вулицями столиці. Кажуть, тільки так українцям можна нагадати про народні традиції. Перехожі залюбки підхоплюють.
- Готуй ковбасу і кидай у мішок.
Згідно з традиціями щедрувальники вже звечора обходять оселі.
Привітний господар зараз рідкість, кажуть учасники дійства.
Алла, щедрувальниця, учасниця театру пісні "Джерела":
- Люди не відкривають. Але коли вони чули, що поряд співають, відкривали двері і казали: "О, Божечки, а ми думали, що тут" За столи нас саджали, вони вже святкують, вино дають, всі довольні, щасливі. А ми-то думали, що такого в Києві вже нема і думали, що то чи бандити чи що.
Із самого ранку господині чаклують на щедрою вечерею. Пригощатимуть: м'ясними стравами, млинцями, варениками й пирогами.
Леонтій Никитенко, протоієрей:
- Згідно церковного уставу, в цей день не має ніяких обмежень у вживанні їжі. Це не пісний день, тому вживати можна, що кому заманеться. Саме головне, щоб була стриманість і міра в усьому.
Але найбільше цього вечора чекають дівчата, щоб поворожити на судженого.
Оксана Томахіна, мешканка Києва:
- Да, появился суженый-ряженый. Может быть не так четко как хотелось бы. И двое сейчас замечательных деток благодаря суженому-ряженому.
Ну, а ті, хто лінується ворожити, можуть просто загадати бажання перед сном. Бо Щедрий вечір на те й щедрий, щоб приносити радість і щастя.
Окрім ворожіння, в ніч на Старий Новий рік люди також намагаються передбачити майбутнє за прикметами. Якщо ж вірити синоптикам, то ця ніч буде тихою і сніжною. Отже, 2014-й рік буде сприятливим не тільки для людей, але й для худоби.
Альона Завора, Андрій Костюк, Новини, телеканал "Інтер"