"Правый сектор" нашел под белорусской границей исправные ЗИЛы [ Редагувати ]
Поки на сході блокують українську військову техніку, в Західній Україні її намагаються врятувати - навіть ту, яку списали і визнали брухтом. На Рівненщині під білоруським кордоном - на території металобази - активісти "Правого сектору" виявили справні військові ЗІЛи. Як туди потрапила техніка і що з нею збиралися робити, з'ясовували наші кореспонденти.
Військові ЗІЛи - на вигляд у хорошому стані - активісти "Правого сектора" виявили на території металобази. І це в той час, коли місцевий комісар оббиває пороги з проханням пожертвувати армії хоч якусь техніку.
Олег Савченко, активіст "Правого сектора":
- Була передана для армії, кажеться, КАМАЗ з прицепом, з пробігом півміліона, який не доїхав до Волині, коли тут стоїть нова техніка.
Свою знахідку активісти ретельно охороняють вже другу добу. Про неї повідомили в міліцію, СБУ та прокуратуру. Оглядати техніку приїхали військові.
Володимир Михайленко, керівник автобатальйону оперативного командування "Північ":
- Автомобіль, на спідометрі в нього порядка дві тисячі кілометрів. Якщо глянути моторний відсік, то там двигун замінений. Тобто ходова частина справна...
Йдемо на пошуки власника металобази. Працівники від нас тікають.
Поки чекаємо господаря - представники самооборони проводять екскурсію. На території бази дуже багато покришок від військових автомобілів. І не тільки.
Ігор Федичак, керівник громадської організації "Рівненська муніципальна міліція":
- Оце є залишки від ракетних тягачів, їх тут є 10 штук. Багато матеріалу тут з кольорового металлу. Із-за цього, видно, їх купляли за копійки, різали і продавали.
А ось і господар металобази. Добровільно повернути техніку армії відмовляється.
- Скажіть, будь ласка, де Ви купували ці машини?
- Техвоєнсервіс.
- Вони там були ніби списані?
- Вони мені надали, згідно аукціона були куплені машини.
- Автомобіль, на якому 2 тисячі кілометрів пробігу, не може бути списаний.
За фактом виявлення безхозної військової техніки міліція відкрила кримінальне провадження. Саме правоохоронцям бізнесмен, який збирався пустити ЗІЛи на брухт, обіцяв передати документи на техніку. Він стверджує: машини придбав цілком законно, по 18 тисяч гривень за кожну. І запевнив: купити військову техніку практично за копійки можна і зараз. І офіційно цим в Україні займається відразу 6 фірм.
Роман Коваль, керівник "Правого сектора" у Рівненській області:
- Хто віддає такі накази на знищення військової техніки? Вона ще може служити, ви бачили в якому стані вона знаходиться.
Ми обов'язково звернемося до Міноборони з проханням прокоментувати - чи продається досі за безцінь військова техніка з аукціонів, і розібратися з тими, хто списує цілком придатні машини.
Вадим Матвієнко, заступник начальника Рокитнівського РВ УМВС у Рівненській області:
- До того часу, поки не буде вияснено, хто на них має право, хто власник - вони будуть зберігатися у військовій частині у Рівному.
А поки техніку з бази не заберуть військові - її охоронятимуть міліціонери та активісти.
Оксана Шнайдер, Інна Білецька, Микола Василюк, телеканал "Інтер", Рівненська область