Міністр оборони Полторак обіцяє зробити армію сучасною та потужною [ Редагувати ]
У самій Верховній раді на своєму останньому засіданні цього скликання депутати підтримали призначення Степана Полторака міністром оборони України.
І цим не обмежилися. Проголосували ще кілька законопроектів.
Яких саме розкаже Ірина Романова.
Сьогодні депутати працюють під пильним наглядом Президента.
Порошенко приїхав в Раду представити нового очільника Міноборони. Але почав не з кадрових питань.
Спочатку привітав народних обранців зі святом Покрови - покровительки козацтва - і оголосив про своє рішення.
"Я прийняв рішення, щоб 14 жовтня стало святом Захисника Вітчизни", - оголосив в Верховній раді Петро Порошенко.
Та якщо під цим указом достатньо підпису глави держави, то для двох інших - про відставку міністра оброни і призначення нового - потрібне ще "добро" парламенту.
293 "за" і Валерій Гелетей більше не глава оборонного відомства.
Четвертим міністром оборони за цей рік стає - голова Нацгвардії Степан Полторак.
"Поставив йому завдання створити потужну систему оборони України, перебудувати систему логістики військ. На кардинально іншому рівні стоять питання міжнародної співпраці. Включаючи військо-технічну кооперацію з нашими партнерами", - розповів на що чекає від нового міністра Порошенко.
"Україна потребує миру. Гарантом цього миру може бути тільки сучасні, добре підготовлені, мобільні і добре оснащені збройні сили України. Я чітко знаю і розумію, що мені для цього потрібно робити. Мені потрібні час, ваша підтримка і допомога", - розповів міністр оборони Степан Полторак.
Міністр складає присягу, але Президент з зали не йде.
У порядку денному - ще чотири антикорупційні закони, прийняття яких пильно контролює глава держави разом з прем’єром.
Серед них - антикорупційна стратегія та антикорупційний кодекс.
"Національний антикорупційний кодекс, яким передбачено запровадження процедури моніторингу життя державних службовців так і інших посадових осіб державної влади, які можуть використовувати державно-владні повноваження з метою збагачення", - пояснив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Найбільше дискусій викликав закон про антикорупційне бюро.
"Згідно закону гранична межа 700 чоловік. Аналогічна структура, яка була створена в Америці часів Гувера. Це було 25 чоловік, яким держава забезпечувала захист. Якщо буде занадто роздуте бюро з регіональними відділеннями, є небезпека, щоб воно не петеворилося на те, чим є СБУ і Генпрокуратура, де регіональні відділення замість боротьби з корупцією, кришують цю корупцію", - сказав народний депутат, група Суверенна європейська Україна Олесь Доній.
Врешті-решт, усі чотири закони проголосовані. Президент йде геть.
Тим часом представники "Свободи" пропонують розглянути свій законопроект.
"Визнаємо боротьбу ОУН-УПА боротьбою за державну незалежність України. Історична справедливість має торжествувати", - закликав колег Олег Тягнибок з фракції "Свобода"
"Олександр Валентинович, кличте людей до залу. Люди на вулиці вимагають того голосування. Ми не можемо вийти звідси, якщо цей закон не буде проголосований".
Поки у сесійні залі "свободівці" намагаються внести в порядок денний законопроект "Про визнання ОУН-УПА воюючою стороною", під Радою розриваються вибухові пристрої і димові шашки.
І навіть сиплеться скло у деяких вікнах в коридорах Ради.
Журналісти прилипають до вікон. Спікер оголошує перерву. Коли депутати повертаються до зали, Турчинов повідомляє:
"Під стінами ВР розпочались провокації спроби штурму ВР, кидали вибухові пристрої. Я маю переконання, що ті, хто це робив, свідомо хотіли зірвати сьогоднішнє засідання парламенту. У зв’язку з тим, що зараз у ВР присутні менше ніж 226 депутатів і жодне питання ми не можемо прийняти, я закриваю сьогоднішнє сесійне засідання".
Якщо голови фракцій погодяться, депутати можуть зібратися у сесійній залі ще раз - напередодні виборів - прогнозує Турчинов.
А поки новий парламент не стане до роботи, народні обранці працюватимуть в комітетах і округах.
Ірина Романова, Катерина Лисенко, Іван Єрмаков, Володимир Самченко, телеканал "Інтер".