Лікарів Кіровограда звинувачують у смерті хворих на туберкульоз [ Редагувати ]

У Кіровограді родичі хворих на туберкульоз звинувачують керівництво обласної протитуберкульозної лікарні в недбалості. А медики кажуть, пацієнти самі не хочуть лікуватися, а в їхньому закладі - все гаразд. У ситуації розбирались наші кореспонденти.
На цьому фото Олегові двадцять два. Він молодий і повен сил, хоч у нього вже виявили туберкульоз - на ранній стадії. А це відео, яке зняла його мати за вісім років - цієї весни. Олег у муках помирає в обласній проти-уберкульозній лікарні. Жінка переконана: усе - через брак ліків та халатність лікарів.
"Получають вони ліки якісь, добрі ліки, получили - дали, місяць колють, два місяці-три їх немає, знов, преривають це лікування, зробили йому стійкість до цих препаратів, вони вже його не брали, і так моя дитина почала гинути", - говорить Валентина Краснобаєва, мати померлого пацієнта.
Схожу історію розповідає й мати Руслана - Наталія Олександрівна. Її син підхопив туберкульоз у СІЗО. Зараз вона забрала його додому - доживати віку. Переконує, в протитуберкульозній лікарні - процвітає корупція.
"Не надають лікування, не хочуть навіть підходити до хворого. я хочу показати, у мене чеків ціла куча", - говорить Наталія Ісупова, мати хворого на туберкульоз.
А ще, кажуть рідні хворих, за гроші медики відпускають додому пацієнтів - навіть з відкритою формою туберкульозу.
"Відпускали його постоянно він платив 300-500 гривень там за вихід, заплатив - і пішов, може тиждень бути дома", - говорить Валентина Краснобаєва, мати померлого пацієнта.
Усі звинувачення медики відкидають. Кажуть, у тому, що Олег, у якого туберкульоз діагностували на ранній стадії, не одужав - винен він сам.
"Хворий був госпіталізований 11 раз, жодного разу стаціонарне лікування не довів до кінця, це були наступні причини: порушення лікарняного режиму, а саме зловживання алкоголем, за що його неодноразово виписували, самовільний ухід зі стаціонару", - говорить Вікторія Ботюк, заступник головного лікаря Кіровоградської обласної протитуберкульозної лікарні.
Заперечують і відсутність медикаментів, і хабарі за вихід з лікарні.
"Такого не було. Зараз ми забезпечені, що глобальним фондом, що бюджетним. Так що все зараз є, всі препарати", - говорить Петро Олійник, головний лікар Кіровоградської обласної протитуберкульозної лікарні.
Чи так це - йдемо питати в пацієнтів - на подвір'ї.
"Нема ліків і все! - На даний момент, на цей час, ви щось отримуєте? - Чи не отримую нічого взагалі", - говорить Олександр Ситник, хворий на відкриту форму туберкульозу легень.
Невтішна ситуація і з продуктами на харчоблоці лікарні. На момент зйомки тут немає ані, м'яса, ані фруктів. Окрім круп та хліба, на вечерю розморожують засоленого оселедця.
Чи справді халатність лікарів згубила Олега - перевіряє міліція. Там призначили судово-медичну експертизу. А от щодо корупції, правоохоронці кажуть, звернень не було. Тож нема чого і розслідувати.