У держави можуть забрати "Експоцентр" в Києві [ Редагувати ]
Гектари розбрату. Експоцентр у Києві, який став одним з трендових майданчиків для фестивалів, шоу і ярмарків, можуть забрати у держави і передати в комунальну власність. Хто "накинув оком" на цю землю і чого побоюється керівництво виставки досягнень народного господарства - далі у сюжеті.
300 гектарів землі в Києві - парки і павільйони, де влаштовували сотні виставок, фестивалів та Ярмарків. Це - Національний комплекс "Експоцентр України" ВДНГ і належить він державі.
Але кілька днів тому депутат Київради Роман Марченко запропонував все це майно передати з державної власності - в комунальну. Головний його аргумент - київська влада буде більш ефективно управляти "Експоцентром". Депутат звернувся до Державного управління справами. І навіть більше, його запит мали розглядати в Київраді.
"Київська міська рада надала пільгу підприємству, яке знаходиться на території ВДНГ в розмірі 99,99%. Якщо державний бюджет не готовий в належному обсязі фінансувати "Експоцентр", природно, місто має розуміти, чому ми тоді надаємо ці пільги, а експоцентр недофінансується", - пояснює депутат Київради з "Самопомочі"Роман Марченко.
Таку ідею негативно сприйняло керівництво "Експоцентру ". Там побоюються, що після передачі підприємства на баланс міста, його легко зможуть продати забудовникам. Кажуть, що таке вже траплялося не раз .
Частина об'єктів ВДНГ, після розпаду Радянського Союзу, за такою ж схемою, перетворилися на офіси та паркувальні майданчики. А ще здивувалися, чому депутат, не порадившись ні з керівництвом центру, ні з громадськістю поквапився написати листа до Державного управління справами.
"На жаль, депутат Марченко не поцікавився у нас - ні які плани розвитку зараз є у комплексу, ні які зміни відбулися. А замість дискусії, діалогу, депутат просто відправив лист на ДУС. В першу чергу потрібно визначитися яка повинна бути концепція розвитку на найближче десятиліття. Визначити юридичні обмеження і взагалі моделі залучення інвестицій і тільки після цього має сенс говорити про те, яка буде оптимальна форма власності", - наголошує директор з питань розвитку Національного комплексу " Експоцентр України " Максим Яковер.
У цьому році комплекс уперше за десятиліття став прибутковим, говорить його керівництво. Всі інвестиції вкладають у модернізацію павільйонів і розвиток територій. Тому ініціатива передати саме зараз "Експоцентр" з держвласності - у комунальну видається дуже дивною, вважають експерти.
"Переводити його в комунальну власність ну не дуже логічно і загроза саме та, що цю величезну територію можуть подерибанити на шматки і збудувати ТРЦ або житло. І чого раптом забирати зараз у цих людей, які все це зробили, забирати, передавати місту, а місто буде призначати своїх керівників. Мотивація абсолютно незрозуміла", - каже директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста " Олександр Сергієнко.
У Державному управлінні справами лист депутата розглянули і вирішили: передавати в комунальну власність підприємство немає необхідності. А сам запит щодо передачі раптом зник з порядку денного засідання Київради. Мовляв, внесли його передчасно. Спершу, погоджується Марченко, треба порадитися з громадськістю.