У День здоров'я кияни здавали кров для онкохворих [ Редагувати ]
Уже майже сімдесят років планета відзначає День здоров'я. Традицій святкування багато, та все ж кожен сам вирішує, як прожити цей день. Більшість людей прагнуть не лише дбати про себе, а й допомогти іншим бути здоровими.
Вона спробувала стати донором у вісімнадцять і з тих пір зупинитись не може. Ділитися кров'ю Вероніка приходить уп'яте
"Зрозуміла, що мені не лячно, мій організм норм це переносить і чому б ні, якщо я можу допомогти іншому", - говорить Вероніка Ярошенко, донор.
Навіть ті, хто спершу боявся - уже у кріслі кажуть - відчувають полегшення.
В стінах Києво-Могилянської академії черга студентів, охочих стати донорами. Саме таких - молодих людей до сорока років тут чекають найбільше.
Здати кров - це не лише спосіб врятувати життя іншій людині. Це ще й можливість слідкувати за власним здоров'ям. Адже кров донора - обов'язково перевірять на смертельно небезпечні віруси та визначать рівень гемоглобіну.
Клуб донорів та клуб йогів такі акції організовують по кілька разів на рік, ще з 2011. На кожній збирають близько сорока літрів крові. Святкувати ось так Всесвітній день здоров'я для них - теж традиція.
"Донором може бути тільки здорова людина. Неможливо рятувати когось, коли у тебе є свої якісь проблеми. Хотілося відсвяткувати цей день якимись конкретними вчинками, які сприяють зміні нашого соцпростору", - говорить Юлія Ярошенко, інструктор української федерації йоги, організатор клубу донорів крові.
Останнім часом українці кров здають частіше, але ж і потреба у ній - теж зросла. Тож дефіцит - як і раніше відчувається.
Разом із столичними донорами - кров сьогодні здають у Львові. А наступного тижня - приєднаються Харків і Полтава. Зібрану кров передадуть в Охматдит, до опікового центру та Інституту раку.