У Дніпрі студентів медичного ліцею залишили без гуртожитку [ Редагувати ]
У Дніпрі учнів медичного ліцею вже третій місяць не поселяють у гуртожиток. Студенти змушені щодня прокидатися до сходу сонця, щоб їздити на навчання за десятки кілометрів. Чому їхні діти мають страждати - батьки прийшли з'ясовувати під стіни облради. Олена Мендалюк теж поцікавилась
У медичному ліцеї-інтернаті заняття розпочинаються о пів на дев'яту. Ліза живе в Новомосковському районі, це за півсотні кілометрів від Дніпра. Аби встигнути на навчання - встає о п'ятій. На дорогу витрачає приблизно півтори години.
"Іноді буває таке, що ні досипати ночами, доводиться лягати близько години, 12 ночі. А тому це дуже важко фізично і морально", - говорить Ліза Безгінова, учениця медичного ліцею.
З вересня жоден учень ліцею, не дніпрянин, місця в гуртожитку не отримав. Усе через конфлікт медакадемії, на балансі якої перебуває будівля гуртожитку та ліцей. Між структурами не укладено договір, а тому жити тут - учні не можуть. Немає підстав. Чому діти мають страждати - дорослі прийшли з'ясовувати під стіни облради.
"Ліцей має працювати, має жити має навчати, не можна здійснювати такий тиск для навчальних закладів. Тому мі тут щоб це питання було вирішено по людськи. Припинити усі утиски зняти всі обмеження", - говорить Тетяна Журавель, директор медичного ліцею
У виконувача обов'язків ректора академії - свої аргументи. Мовляв, у них багато студентів-іноземців, і їх розселити треба передусім. А ще з наступного року в закладі планують відкрити військову кафедру. А тому кількість "перших" у черзі на поселення збільшиться.
"Це вимоги міністерства освіти, науки та охорони здоров'я з наступного року обов'язково передбачається військово-медичну освіту для всіх. Тому нам площі потрібні", - говорить Віталій Мамчур, в. о. ректора медичної академії.
Наразі конфлікт - вирішується в суді. Долучилася й обласна влада. Чиновники запевняють, що вихід знайдуть і немісцеві учні таки отримають кімнати.
Олена Мендалюк, Євген Коденцов