"Миссия невыполнима": почему депутаты не могут принять судебную реформу? [ Редагувати ]

Поправки. Третий день. Всю неделю народные депутаты рассматривают один единственный законопроект, который все пафосно называют судебной реформой. И сегодня снова посвятили и утреннее, и вечернее заседания - замечаниям к документу. Хотя планы еще утром были грандиозными. Все подробности далее в материале.
Главе комитета по вопросам правовой политики и правосудию третий день подряд приходится часами стоять у трибуны. С пачкой документов, реагируя на каждую поправку к судебной реформе. А их - все вносят и все проваливают, одну за другой. Миссия - перескочить через тысячи изменений и добраться до пенсионной реформы - кажется невыполнимой.
"Ми не можемо скоротити розгляд цих поправок, тому що згідно Конституції - кожна правка розглядається як законотворча діяльність народного депутата, а відтак рішення має приймати парламент в сесійній залі, ми не можемо обмежити його. Єдина можливість - це прискорити розгляд цих поправок, можливо депутати відмовляться", - говорит Ирина Луценко, народный депутат, Блок Петра Порошенко.
"Вони хочуть взагалі не розглядати правки до цих законів про так звану судову реформу, і вони хочуть оптом зараз все проголосувати, тому що в кулуарах парламенту, за хабарі, за "відкати" з бюджету і домовились про цю ганебну судову реформу голосувати", - утверждает Юлия Тимошенко, народный депутат, "Батькивщина".
"Яким чином планують завершити розгляд сьогодні всіх поправок - я собі не уявляю, це тільки змінити повністю підхід, заборонити ставити ті інші поправки на підтвердження. Робити це не можна, для того, щоб взяти і перестрибнути на пенсійну реформу", - убеждена Виктория Войцицкая, народный депутат, "Самопомич".
Обходить правки решили, устроив депутатскую продленку. С утра спикер анонсирует ключевое голосование, предлагая работать без перерыва и до поздней ночи и созывая депутатов в зал.
"Я прошу - всіх колеги, сконцентруватись. Фактично, це голосування дасть відповідь на питання - чи ми встигнемо розглянути пенсійну реформу", - призывает Андрей Парубий, председатель Верховной Рады Украины.
Трижды голосование проваливали. Потом опять ставили - и опять отклоняли.
"Зараз потрібно провести мобілізацію, всіх витягти з буфетів, з курилок для того, щоб були на робочому місці", - говорит Максим Курячий, народный депутат, Блок Петра Порошенко.
"Я розумію, кому це треба - бездельникам, які приходять на одне голосування в сесійну залу, і далі зникають з неї. Не буде такого", - говорит Сергей Соболев, народный депутат, "Батькивщина".
Для мобилизации - слово взял даже премьер. Вместе с министром соцполитики он второй раз зашел в сессионный зал. Бурно что-то обсуждал - то с БПП, то с фронтовиками, то с радикалами, а потом - обратился ко всем.
"Я хочу попросити всіх вас, сьогодні, підтримати ініціативу щодо продовження роботи українського парламенту до завершення пенсійної реформи в Україні. 9 мільйонів пенсіонерів після ухвалення реформи отримають підвищення своїх пенсій з 1-го жовтня", - призывает Владимир Гройсман, премьер-министр Украины.
Но - и доводы премьера зал не убедили, рабочий день нардепы так и не продлили.
"Іде сьогодні обман суспільства, обман в напрямку виплат пенсій, уряд повинен був з урахуванням інфляції, зростання цін збільшити пенсії ще на початку року, тим паче - в бюджеті заклали відповідні кошти за рахунок інфляції. Цього не зробили, чекали-чекали сьогоднішнього дня і тим самим шантажують депутатів і всіх, хто причетний до цього процесу, що якщо не буде проголосовано - то не виплатять пенсій. Більш цинічного дійства ми ще не бачили", - заявил Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок".
"Прем'єр-міністр, своєю постановою Кабінету міністрів, може індексувати пенсії, може підняти пенсії, без жодного голосування парламенту. Чому він цього не робить, що він чекає? Вони зігнали 300 людей в зал, і нехай голосують поправки, які зроблять судочинство хоч трошки людським", - говорит Олег Березюк, народный депутат, "Самопомич".
И пока депутаты меньшинства настаивали на своих поправках - нардепы коалиции, все так же искали способ, как их обойти. Но думали над этим и во время перерыва, отменить который тоже не смогли.