Юрій Бойко зустрівся з працівниками Павлоградського хімічного заводу [ Редагувати ]
Трагедій, які сталися на військових складах з арсеналами в Ічні, Балаклеї, Лозовій, Калинівці - можна було уникнути. У цьому впевнені на Павлоградському хімічному заводі, єдиному в Україні підприємстві, яке займається утилізацією боєприпасів. Однак там скаржаться - грошей на їх знешкодження бракує.
Дві тисячі тонн ракетного палива лежить у сховищах Павлоградського хімзаводу. За словами керівництва, усі терміни зберігання давно минули, а на утилізацію немає грошей.
"Минобороны с каждым годом уменьшали заказы, потом в конце концов вообще прекратили их. Я так понял, они на арсеналах своим путем это делали", - говорить Леонід Шиман в. о. генерального директора Павлоградського хімзаводу.
"Я считаю, что это была глупость дикая, когда остановили программу утилизации. Когда у нас столько арсенала безхозных на арсеналах. А предприятия типа вашего, типа того что в Луганской области могли бы работать, зарабатывать", - говорить Юрій Бойко, народний депутат України, засновник партії "Опозиційна платформа - За життя".
Цьогоріч підприємство мало отримати близько трьохсот мільйонів гривень, однак дійшло - лише 185. На заводі кажуть, цих грошей вистачить лише на зберігання арсеналу. А це надто небезпечно. Запроваджувати треба і ще одну програму допомоги молодим фахівцям при купівлі житла.
"У меня проблемы с квартирой, я хочу прриобрести, кредиты бешеные. Денег, естественно, хотя и муж работает и я, у меня двое детей. Но к сожалению, пять лет копим и никак не можем приобрести", - говорить Галина Скорик, провідний інженер-технолог Павлоградського хімзаводу.
"У нас действительно, молодые люди уезжают из страны массово, поскольку не видят перспектив с жильем, зарплатами, но как раз програма по жилью для молодых специалистов должна работать на тех придприятиях которые будут задействованы в выполнении важных государственніх програм", - говорить Юрій Бойко, народний депутат України, засновник партії "Опозиційна платформа - За життя".
Кредити за помірними ставками та соціальне житло це один з кроків, який допоможе зупинити еміграцію молодих фахівців вважає Юрій Бойко. За неофіційними даними за п'ять років за кордон у пошуках роботи виїхало близько п'яти мільйонів українців.