Рейтинг Джо Байдена: у США стрімко падає довіра до чинного президента [ Редагувати ]
Коли пів країни "проти". Рейтинг Джо Байдена вперше з моменту його обрання різко знизився і продовжує падати, - повідомляють соціологи.
Чому чинний президент США втрачає популярність? І від чого залежить рівень підтримки Байдена? Дмитро Анопченко детально вивчив свіжі дані соцопитувань і знайшов цікаві факти.
Соціологи найавторитетнішої у світі Служби Ґеллапа й самі здивувалися, коли "звели" дані опитувань по всій Америці. Рейтинг чинного глави держави останніми тижнями впав до 50 відсотків і нижче.
45 процентів опитаних відповіли соціологам "не схвалюють діяльність Байдена на головній посаді в країні"; п'ять - "не визначилися", половина ж респондентів до роботи 46-го президента, за даними Служби Ґеллапа в Америці, ставиться схвально.
Позначка у 50 відсотків - психологічний рубіж. Якщо рівень підтримки падає нижче, будь-який політик втрачає право говорити, що діє в інтересах більшості, що переважна кількість людей його підтримують. Так сталося й зараз. Прихильники республіканців, побачивши такі цифри, почали говорити: "окей", коли це Трампа стосувалося, преса просто кричала: "Він не має підтримки половини країни!" Але так само зараз з Байденом!
І падіння рейтингу відчутне - аж на 6 пунктів; ще в червні 56% опитаних схвально відгукувалися про діяльність нового глави держави. Преса пише, що той самий Обама, у якого Байден був віце-президентом, свої перші пів року закінчив із рівнем підтримки у 62%, що дозволяло йому і з Конгресом говорити на рівних, і реформи пропонувати - розуміючи, що в них серед людей є підтримка. Чому ж зараз інші настрої та інші цифри?
Америка - одна з небагатьох країн у світі, де президентський рейтинг визначають (здивуєтеся!) - щоденно. Тож є можливість зрозуміти, як ті чи інші події змінюють громадську думку - просто співставити дату, коли те чи інше рішення ухвалили, і рівень підтримки глави держави.
І в динаміці дуже добре видно, як реагують американці, що їх непокоїть, а до чого вони ставляться байдуже.
Напередодні Женевської зустрічі, в день, коли Байден тільки вилітав до Женеви, рівень ставлення до нього в суспільстві був 49 на 49, тобто тих, хто підтримує, і тих, хто "проти", - порівну. В день, коли прийшли перші новини з Женеви, рейтинг моментально пішов угору. 50, через день - 51, далі - 52 відсотки підтримки… Тобто сплеск - а потім поступове падіння.
Ось вам інший приклад. У день зустрічі з Меркель - те саме. Ще вранці 48% підтримки і 50% тих, хто проти, але варто було з'явитися на телеекранах картинці з переговорів, і з наступного ж дня рівень підтримки почав зростати. (49, 50, 51 відсоток).
Втім, ефект тримається 5-6 днів - і варто президенту повідомити про нові карантинні обмеження, обов'язкову вакцинацію чи повернення маскового режиму, як знову падіння.
Станом на сьогодні 47 відсотків американців схвалюють дії Байдена, а 51 процент його політику засуджують. І цифри демонструють, що президент США стає заручником обставин. Щойно з'являється яскрава міжнародна подія (і байдуже, якими будуть її довгострокові наслідки) - американці відгукуються схвально; коли Байден береться за внутрішні проблеми - той самий коронавірус - суспільство засмучено зітхає і раз по раз починає говорити: щось не так, а підтримка - падає.
Тож, схоже, команда, аби врятувати рейтинг, змушена буде організовувати дедалі більше міжнародних зустрічей. Саміт у Китаї, перемови з Іраном, Генасамблея ООН… Байдуже що, головне - щоб цифри росли. Це як щеплення для рейтингу - щоправда, імунітет тримається недовго.
Тож, видається, Байдену (поки всередині самої країни з коронавірусом не все гаразд) доведеться постійно бути, як то кажуть, "на людях", відвідувати телеефіри і проводити великі зустрічі.