Велика Британія збирається скасувати усі карантинні обмеження [ Редагувати ]
Нині країни одна за одною знімають усі обмеження. І починають ставитися до коронавірусу як до звичайної застуди. А у ВООЗ навіть заговорили про завершення пандемії. Коли його очікувати - Світлана Чернецька питала.
Пандемія розділила суспільство, виснажила і людей, і бюджети країн. І в той час, як у західній півкулі все ще закручують ковідні гайки, у східній - вже розвиднюється. Велика Британія стане першою у світі державою, де збираються скасувати усі коронавірусні обмеження.
Борис Джонсон, прем'єр-міністр Великої Британії:
Якщо нинішні обнадійливі тенденції триватимуть, то я сподіваюся, що ми зможемо скасувати останні внутрішні обмеження на місяць раніше, аніж планували.
Уже в кінці лютого країна повністю повернеться до звичного життя. Більше ніякої дистанційки і ковідних паспортів. Ба більше навіть самоізоляція під час хвороби не буде обов'язковою.
Та попри послаблення ще досі чимало людей воліють одягати маски в публічних місцях.
Джеймс Г'юз, житель Лондона (Велика Британія):
Я переживаю, що вірус все ще витає в повітрі, і я не впевнений, що люди будуть сприймати це серйозно тепер. У мене є маска і я буду її носити весь день, коли я у закритих приміщеннях.
Для невакцинованих залишаться певні незручності - як от тест перед вильотом та після прибуття до Сполученого Королівства. Але більше ніяких карантинів.
За останніми даними, понад 97% британців мають антитіла. Це якщо об'єднати усі випадки: коли імунітет сформувався після вакцинації чи хвороби. Це, звісно, не означає, що коронавірус тепер не загрожує. Але шанси на швидке одужання значно вищі. І в Європі вперше заговорили про... кінець пандемії.
Ганс Клюге, директор європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я:
Європа має доволі високі показники вакцинації. Це по-перше. По-друге, закінчується сезон ковіду, по-третє, ми знаємо, що "Омікрон" минає значно легше після вакцинації. Тож ми однозначно рухаємося до кінця пандемії,
Дедалі більше країн запланували серйозні карантинні послаблення на початок весни. У Чехії - невакциновані нарешті зможуть ходити в ресторани та кінотеатри. До звичного життя повертається Швеція.
Щоправда, далеко не всі уряди готові так швидко знімати обмеження. У Німеччині, зокрема, воліють перестрахуватися.
Карл Лаутербах, міністр охорони здоров'я Німеччини:
Дуже малоймовірно, що вірус не мутуватиме й далі. І дуже малоймовірно, що нові мутації будуть менш небезпечними, ніж ті, що є зараз.
Світлана Чернецька, кореспондентка:
Підстави для оптимізму однозначно є. У Європі зменшується кількість смертей та госпіталізацій. І порівняно з початком пандемії - з'явилися ефективні методи лікування. Але коронавірусна інфекція - порівняно нова хвороба. Тож сміливість одних урядів та обачність інших - це все методи спроб та помилок. Які в результаті покажуть найдієвіші шляхи виходу з пандемії.