Командування Об'єднаних сил ЗСУ передало мобільні хірургічні бокси військовому шпиталю, що виконує завдання у Північній операційній зоні [ Редагувати ]
Військові медики нині працюють в режимі нон-стоп, аби повертати в стрій наших воїнів. Поки, кажуть, і ліків, і обладнання вистачає, але допомога зайвою не буває.
Моя колега Сніжана Сидорук побувала в одному з військових шпиталів, що виконує завдання у Північній операційній зоні. Туди Командування Об'єднаних сил ЗСУ передало мобільні хірургічні бокси. Про це й піде мова далі.
Віталій, військовослужбовець:
Снайпер працював - наскрізь пробив, бо я гранату кидав в окоп і мені в руку. Потім в плече прилетіло теж наскрізь.
Поранення Віталій отримав тиждень тому у боях неподалік села Мар'їнка.
Сергій, військовослужбовець:
Ми йшли брати свою позицію. Попали в засідку. Нас там почті всіх положили осталося тільки п'ятеро живих, а було дванадцять. Найбільше вони з дронів скидають всяку фігню - гази, гранати. Мені гранатою прилетіло з дрона.
Гранатою хлопцеві посікло ноги. Віталія доправили у військовий шпиталь на захід України. Тут його прооперували.
Василь Шевчук, лікар-травматолог військового госпіталю:
Виконано хірургічну обробку множинних осколкових поранень нижніх кінцівок. Проведено видалення металевих осколків.
Рани, кажуть лікарі, помаленьку гояться. Попереду у хлопця ще тривала реабілітація.
Віталій - лісівник. Хлопець з Волині. Пішов у військо тільки-но прийшла повістка. Від ворога прилетіло на річницю служби. Та боєць знову рветься в бій.
Хочу одужати чимскоріше, щоб встати і йти далі воювати, виганяти їх
І так твердить чи не кожен пацієнт цього військового шпиталю. Нині тут багато бійців. Переважно з-під Бахмута. Кулеметник Сергій із Дніпропетровщини там зі своєю бригадою теж два місяці поспіль тримав оборону і потроху відтісняв ворога. До великої війни працював шахтарем.
Сергій, військовослужбовець:
Ми робили зачистку, ішов і наткнувся на окоп. Їх там людей чотири-п'ять лежало, я їх не рахував. Ну ми захищалися. Хтось устигнув зробити один вистріл і мені попала куля у ліктьовий суглоб. Вилікуюсь, підрихтуюсь. Я налаштований скоріше видужати й повернутись туди. Треба до хлопців іти, треба захищати нашу державу.
На сусідньому ліжку Андрій з Одещини. Чоловік має великий військовий досвід. Воював ще в АТО. Коли почалося повномасштабне вторгнення одразу попросився в гарячі точки. Під Бахмутом втратив руку, але воїн не здається.
Андрій, військовослужбовець:
Так получилось, что первый день им дал я жару, а на второй день следили. И с гранатомета попали. Дотянул до евакуации. Тут сделали операция - четко. Я даже снимок видел. Надо учится уже другой рукой.
Командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв особисто вручив відзнаки за мужність кожному з поранених воїнів, які проходять лікування.
У Віталія - це перша нагорода.
- Гордість трохи є? - Є. Служу українському народу.
Відзнаки отримали й лікарі, які рятують бійців.
Служу українському народові. - Служимо разом, Тимофій Петрович. - Дякую Вам.
Операції для бійців у цьому військовому шпиталі роблять відколи почалася війна на сході у 2014. Та через повномасштабне вторгнення перейшли на режим нон-стоп. Виконують складні хірургічні втручання. Травми переважно мінно-вибухові.
Тимофій Кульчицький, начальник військового госпіталю:
Ми розгорнули додаткові операційні. Ми працюємо з повним навантаженням вдень і в ніч без жодних обмежень. Є сили, засоби й ми справляємося з цією роботою. Наша задача - відновити функції й поставити в стрій.
Лікарсько-сестринські бригади шпиталю регулярно виїжджають на передову. Їм доводиться оперувати навіть в полі. Відтак Командування Об'єднаних сил передало для них спеціальне обладнання.
Сергій Наєв, командувач Об'єднаних сил ЗСУ:
Комплекти для проведення невідкладних хірургічних втручань у польових умовах. А також передаємо відповідний комплект інноваційний для терапії поранених бійців. Це знадобиться, тому що війна триває.
Командування Об'єднаних сил ЗСУ отримало такі пакунки від неурядової американської організації.
Олександр Суворик, офіцер військово-медичного центру Командування Об'єднаних сил ЗСУ:
Розгортається на пораненому і хірургам непотрібно готуватися, не потрібно одягати спеціальний одяг, не потрібно стерилізувати себе, йому лиш достатньо вдіти стерильні рукавички.
Так зване ургентно-операційне поле лікарі одразу й протестували.
Ми в стерильних рукавичках заходимо через ці рукави, які також стерильні, і виконуємо оперативні втручання на порожнинних органах.
Обладнання цілком автономне.
Богдан Ляшенко, хірург військового госпіталю
Батарея розрахована на 5 годин автономної роботи. У комплекті іде іще одна батарея на 5 годин. Відповідно є підзарядний пристрій. Досить велику кількість операцій можна виконати.
Мобільні хірургічні бокси отримали уже два медзаклади, які виконують завдання у Північній операційній зоні. Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв особисто вручив медикам партію гумдопомоги - понад сорок комплектів. І запевнив - будуть і надалі працювати над забезпечення військових медиків необхідним оснащенням, щоб врятувати якомога більше бійців, які нині виборють нам перемогу.