В Ізраїлі розповіли про план щодо Сектору Газа [ Редагувати ]

Ізраїль розглядає можливість створення для Сектору Газа альтернативного органу місцевого самоврядування замість терористичного угруповання ХАМАС.
Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант.
"Ми шукаємо альтернативу ХАМАСу в управлінні країною. Рамки для цього передбачають ізоляцію районів, усунення бойовиків із цих районів та залучення інших сил, які дозволять сформувати правлячу альтернативу", - сказав він у неділю на брифінгу.
За словами Галанта, це дозволить досягти цілей Ізраїлю - усунути військову і керівну владу ХАМАС в Секторі Газа та повернути додому заручників, захоплених під час нападу терористів на країну 7 жовтня.
Глава ізраїльського оборонного відомства підкреслив, що "ми не приймемо правління ХАМАС на жодному етапі будь-якого процесу, спрямованого на припинення війни".
Йоав Галант є одним із трьох членів Воєнного кабінету Ізраїлю, який нещодавно закликав уряд розробити детальний післявоєнний план для Сектора Гази. Його коментарі пролунали в період нової невизначеності у восьмимісячній війні.
Представник ізраїльського оборонного відомства повідомив AP, що Галант сподівається, що ізольовані, вільні від ХАМАС райони Гази стануть "центрами місцевого самоврядування" і визначать сили, які зможуть забезпечити формування уряду на більш тривалу перспективу.
"Ізраїль шукає місцевих неворожих акторів. Галлант вважає, що палестинці повинні керувати палестинцями. Ізраїль сприятиме надходженню допомоги на ці території, а місцеві сили відповідатимуть за її розподіл, щоб зміцнити свою владу", - сказав чиновник.