Китай розширює свій ядерний арсенал швидше за інші країни - SIPRI [ Редагувати ]

Кількість і типи ядерної зброї, яка розробляється у світі, зростає в міру того, як держави все більше покладаються на ядерне стримування. Про це йдеться у новому дослідженні Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (Stockholm International Peace Research Institute - SIPRI). Найшвидше свій ядерний арсенал розширює Китай.
За останній рік усі дев'ять країн, які мають ядерну зброю - США, росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, КНДР та Ізраїль - продовжили модернізацію своїх ядерних арсеналів, кілька з них розгорнули нові ядерні озброєння або системи, здатні нести ядерний заряд.
На початок 2024 року країни мали загалом 12121 ядерну боєголовку, з яких 9585 знаходилися на складах і були придатні для потенційного використання.
США і росія мають майже 90% усієї ядерної зброї у світі, розміри їхніх запасів, ймовірно, "залишалися відносно стабільними" у 2023 році.
На початок 2024 року росія розгорнула приблизно на 36 боєголовок більше, ніж роком раніше. У 2023 році російська влада оголосила про розміщення ядерної зброї в Білорусі, але "переконливих візуальних доказів того, що фактичне розміщення боєголовок мало місце, немає".
Значно наростив свої ядерні сили Китай - зі 410 боєголовок у січні 2023 року до 500 боєголовок у січні 2024 року.
Китай вперше розмістив невелику кількість боєголовок на своїх ракетах і поставив їх на бойове чергування.
Прогнозується, що до кінця десятиліття Китай може отримати "приблизно стільки ж міжконтинентальних балістичних ракет, скільки є у росії та США", але кількість ядерних боєголовок у Пекіна, як і раніше, буде меншою, ніж у Москви та Вашингтона.
Раніше секретар РНБО України назвав умову, коли путін може наказати застосувати ядерну зброю.