На Вінниччині реабілітують бійців за допомогою сучасних методик [ Редагувати ]
Повноцінне відновлення та повернення до життя. На Вінниччині військовослужбовців підрозділів МВС реабілітують за допомогою сучасних методик. Фахівці реабілітаційного центру спеціалізуються на скелетних та черепно-мозкових травмах, травмах кінцівок, больових синдромах та посттравматичних стресових розладах. Про відновлення бійців та принципи їхньої адаптації - далі в сюжеті.
Павло - військовослужбовець Держприкордонслужби. Був на найгарячіших ділянках фронту. Перше поранення дістав під Бахмутом. Друге - вже на Харківщині. Нині захисник на реабілітації у медичному центрі МВС.
Павло Гриб, військовослужбовець ДПСУ:
17 червня. Поблизу Вовчанська. Знаходився в госпіталі ДПСУ, після чого попав сюди. Сюди прийшов на двох милицях. Через 19 днів я вже можу сам переміщатися.
Павло дослухається до порад реабілітолога і старанно виконує всі вправи. Каже, це дається нелегко, але має мету: відновитися, повноцінно стати на ноги й повернутися до свого підрозділу та побратимів.
Павло Гриб, військовослужбовець ДПСУ:
Не здаватися. Працюю над цим. Як отримав поранення - був місяць лежачим. Я чітко знав, що я хочу стати на ноги й продовжити службу, повернутись саме у свій бойовий підрозділ. І ніякі тили.
Олександр поранення дістав на Харківщині. У реабілітаційному центрі захисник відновлює рухові функції.
Олександр Бутко, військовослужбовець "Гвардії наступу":
Після поранення я взагалі майже не ходив. Я потрапив до госпіталю лежачим. Але поступово стан мій покращувався. Завдяки процедурам, лікарям. Знаходжуся тут недовго. Декілька днів. Але вже відчуваю покращення. Все мені подобається.
Ці двоє військових під пильним наглядом Ярослава. Фізичний терапевт каже: результати справді помітні.
Ярослав Дубчак, фізичний терапевт:
Павло Іванович приїхав до нас з осколковими пораненнями обох кінцівок і руки. На той час, коли він до нас поступив, він приїхав з двома милицями. На даний час, пройшло два з половиною тижні, він повністю відновився. Пан Олександр так само отримав осколкові поранення обох кінцівок. Він до нас прибув три дні назад, поки що відновлюємо повністю ходьбу, в нього була нейропатія.
У цьому залі усе необхідне для фізичного відновлення нашим оборонцям.
Ярослав Дубчак, фізичний терапевт:
Які працюють на зняття контрактур, на відновлення сил, еластичності, відновлення навиків ходьби. Ми також працюємо з ампутованими кінцівками, пошкодженими кінцівками, після протезування. Бігові доріжки в нас працюють активно. Підвісна система є для відновлення навиків ходьби. "Редкор", "Хьюбер" - це все направлене на бистріше відновлення пацієнтів.
Ось "Гюбер". Цей апарат - такий собі штучний інтелект, діагностує і визначає потреби з нейром'язової реабілітації пацієнтів.
Принципи цього апарату, що це нестабільна подушка, яка рухається під пацієнтом. Пацієнт тримається руками зверху. І через комп'ютер подає на планшет фізіотерапевту повністю всі показники, які ми задали під час тестування : рухливість м'язів, координація, ходьба, еластичність суглобів. Стан хребта. Це все передається на планшет, потім ми це все корегуємо і вже працюємо.
За кожним із пацієнтів стоїть ціла команда медиків. Тут лікують скелетні травми, поранення кінцівок, урологічні проблеми та больові синдроми. Працюють і з посттравматичними стресовими розладами.
Григорій Панчук, клінічний психолог МРЦ МВС:
Це консультування, психоедукація, психотерапія, також у нас є кімната гіпнотерапії. У нас є новітня така розробка, як комплект "Жива" - це кімната мікроклімату. Це низькочастотна терапія, яка впливає на біологічні ритми. Також те, що є басейн, або ЛФК - це допомагає їм скидати свій стресовий стан. Зменшувати роздратованість. Допомагає їм краще соціалізуватись.
Допомагають у відновленні фізичного та емоційного стану і підводні тренажери, гідромасажі та радонові ванни.
Професійної реабілітації нині потребують десятки тисяч Героїв, які віддали здоров'я на фронті. Лише за перше півріччя 2024 у цьому медичному центрі відновилося понад 700 бійців.
Ірина Трусь, заступник начальника МРЦ МВС з медичних питань:
Ми працюємо з військовослужбовцями, які перенесли закриті черепно- мозкові травми й мають наслідки, з акубаротравмами. Працюємо із хлопцями, які мають скелетні травми верхніх, нижніх кінцівок, болі у хребті вертеброгенної природи. Також розроблена програма лікування чоловічої статевої сфери. І велика увага приділяється саме медико-психологічній реабілітації.
Загалом з початку широкомасштабного вторгнення тут прийняли більше як дві тисячі військовослужбовців системи МВС.
І коли ми бачимо відповідь військовослужбовця і досягнутий результат - це мотивує. Мотивує, щоб і надалі займатися своєю справою, допомагати хлопцям і відновлювати їхнє здоров'я.
Все буде Україна!