В Україні зростає захворюваність на Covid-19 [ Редагувати ]
Covid мутує, набуває нових симптомів і нагадує, що нікуди не зник. В Україні вкотре фіксують зростання захворюваності на коронавірус. За даними МОЗу, країною ширяться нові підваріанти штаму "Омікрон". Мої колеги зібрали увесь фактаж про мутацію вірусу та проінспектували епідеміологічну ситуацію одразу в кількох регіонах.
Дмитрові - 66. Нещодавно перехворів на коронавірусну інфекцію. Перебіг був складним.
Дмитро, житель Чернівців:
Температура піднімалася увечері, вдень цілий день робив, нічого не було. А увечері температура. І все, до лікаря, назначили лікування, нічого не помагало, прийшов в обласну.
В обласній лікарні з ковідом нині 10 пацієнтів.
Ольга Кобевко, інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні:
Це пацієнти або з важкими супутніми захворюваннями, або старшого віку, або не вакциновані. Якщо не вакциновані, то вони залишаються під наглядом, можуть розвинутися ускладнення, але треба контролювати, якщо вакциновані, то ускладнення протікають набагато легше.
У Чернівецькій області впродовж останніх трьох тижнів спостерігають збільшення кількості пацієнтів з Ковідом.
Наталія Гопко, головна державна санітарна лікарка Чернівецької області:
Якщо на початку липня зразки, які поступали в кількості 10-20 на день, ми мали позитивні результати буквально в поодиноких випадках. Вже перший тиждень серпня було доставлено 112 зразків, з яких 60 були позитивними.
Зростає захворюваність по всій країні, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я України. Якщо у червні було 2 тисячі випадків, у липні - вже майже 12 тисяч. 2,5 тисячі людей потрапили у лікарні. Втім, поки що про запровадження маскового режиму чи інших обмежень не йдеться.
Ігор Кузін, головний санітарний лікар України:
Такі показники, які ми зараз спостерігаємо в Україні, вони не говорять про те, що почався епідсезон або треба вводити якісь конкретні обмежувальні заходи на конкретних територіях, але показники є достатньо високими.
І це ще не пік захворюваності, переконані лікарі. Пацієнтів більшатиме! На Львівщині за минулий тиждень коронавірус підтвердили у понад тисячі пацієнтів! Суттєво зросла і кількість госпіталізацій. Серед тих, кого привозять з ускладненнями, багато хто займався самолікуванням.
Галина Димид, завідувачка центру терапії Лікарні Святого Пантелеймона:
Переважно - це пацієнти, які самі пили щось там від температури, потім їм у якийсь момент стало гірше, або ж вони відчули, що температура не спадає, вони одразу приїжджають у стаціонар.
Зазвичай пік вірусних захворювань припадає на осінь та весну. Чому спалах стався саме зараз, улітку, медики не розуміють.
Галина Димид, завідувачка центру терапії Лікарні Святого Пантелеймона:
Можливо, більше контактів стало зараз між нами. Можливо, все-таки зниження імунітету. Плюс, я так чую, рідко зараз бачимо повторні вакцинації. Тому імунітет людини проти Covid-19 все-таки знижується.
Олег навіть припустити не може, де саме підхопив "корону". Адже перед хворобою контактував з багатьма людьми.
Олег Винницький, пацієнт, що перехворів на коронавірусну інфекцію:
Ви йдете в магазин, на базарі щось купляєте. Ви йдете, десь спілкуєтеся з людьми по дорозі, та й будь-де це може бути.
Лихоманка, слабкість, головний та м'язовий біль. Основні симптоми коронавірусної хвороби не змінилися, кажуть лікарі.
Ольга Кобевко, інфекціоніст Чернівецької обласної клінічної лікарні:
Починається гостро, підвищення температури, головний біль, загальна слабкість, першіння в горлі. Іноді ми можемо спостерігати, що іде повторний підйом температури. Тобто через певний період, там 3-5 днів.
Відчувши такі симптоми, треба негайно звернутися до лікаря. Щоб захиститися, медики радять частіше мити та дезінфікувати руки, уникати людних місць. А найкращим щитом від важких ускладнень було і залишається щеплення. Медики наголошують: зараз проходити вакцинацію двічі більшості людей вже не треба!
Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики:
Рекомендовано використання 1 дози мРНК-вакцин, яку ми зараз використовуємо в Україні. Бо є докази, що на цей час часу цього достатньо. Часто виникає питання, чи працюють старі вакцини. Відповідь - працюють, але є вже вдосконалення. Але оскільки домінує варіант "Омікрон" та його нащадки, то виробник адаптував цю вакцину саме під варіант "Омікрон".
Ревакцинація рекомендована хіба що людям з груп ризику.
Ігор Кузін, головний санітарний лікар України:
Люди, які мають неінфекційні захворювання, імуноскомпрометовані стани, вагітні або мають літній вік, вони схильні до того, щоб інфікуватись ковідом і перенести його важко, навіть попри те, що вони мали первинний курс вакцинації у 2021-2022 років.
Посадовці та медики наголошують: вакцини в медзакладах вдосталь. Процедура щеплення в медзакладах безкоштовна.