На Рівненщині навчають керувати дронами [ Редагувати ]
Пілотування дронами під дією засобів РЕБ. І щоб ускладнити виконання задачі - інструктор постійно змінює перешкоди, які має здолати оператор дрона. В оперативному командуванні "Захід" вчать керувати БпЛА в умовах реального бою. Для цього в навчальному центрі створили спеціальну смугу перешкод. Як це відбувається - дивіться у нашому сюжеті.
Знищити ворожу техніку на ходу. Це один з елементів навчання операторів окремого батальйону БПЛА.
Слава, інструктор центру стрілецької підготовки:
Наше навчання розбито на декілька етапів. Воно починається з базових льотних практик. Потім іде другий етап - це більш складні льотні практики, а потім іде тактика застосування, де наші пілоти вчаться протидії ворожому РЕБ, вчаться працювати в екіпажах.
Для тренувальних польотів в оперативному командуванні "Захід" облаштували спеціальну смугу перешкод. Вона має зо пів сотні об'єктів-пасток, які треба здолати пілотам.
Завдання виконують в умовах, що максимально наближені до бойових. Пілотування відбувається у зоні дії засобів радіоелектронної боротьби. Операторів дронів навчають інструктори з бойовим досвідом. Екіпажі FPV-дронів готують за допомогою спеціальних комп'ютерних програм.
Позивний "СПОТ", військовослужбовець, оператор БПЛА:
В пілота зразу ж з'являється інтерактивна карта з першою перешкодою і тут уже починається взаємодія екіпажу оператора другого номера з першим пілотом, який повністю веде пілота до перешкоди, пояснює йому, куди потрібно пролетіти, яка це перешкода.
На базі підготовки операторів БПЛА діє і майстерня з ремонту FPV-дронів. Тут без упину працюють 3D-принтери - друкують деталі для безпілотників. Боєць із позивним "Пікассо" каже, що його вироби вартуватимуть ворогові життя.
Позивний "Пікассо", військовослужбовець, оператор БПЛА:
Постійно, майже 24/7, розхідники, типу ніжки, хвостовики, різні розхідники для дронів. Більш точний принтер, на ньому можна друкувати дрібніші деталі. І от зараз, наприклад, робимо свої запчастини під тренувальні дрони. І запчастини для збирання самих цих дронів.
Потреба в операторах дронів і досі велика, запевняють військові. Тому навчання за цією спеціальністю відбуваються постійно. Для цього й функціонує так званий FPV-полігон.
Позивний "Тінейджер", заступник командира батальйону БПЛА:
Є цілі, які можна завжди уражати, є засоби РЕБ, для того, щоб пілоти вже готувалися і вчилися працювати не просто в тепличних умовах, а в умовах, максимально наближених до бойових. Світ безпілотних систем постійно змінюється, ворог придумує певні методи, чим може перешкоджати виконувати нам завдання. Ми маємо можливість постійно тренуватися, удосконалювати свої навички.
Новачки освоюють різні моделі дронів. Для цього у навчальному центрі мають віртуальні програми-симулятори польотів. Кажуть: найкращі оператори БПЛА - це любителі комп'ютерних ігор.
Геймери рулять і, можливо, якщо ти вчора був горем для мами, сьогодні ти - велика знахідка для армії та велика небезпека для ворога.