Німеччина вводить контроль на всіх своїх кордонах: яка мета [ Редагувати ]
Покажіть ваші документи! Бо не пропустять! Від початку цього тижня Німеччина проводить вибіркові перевірки людей та транспорту на всіх своїх кордонах. Попередньо, такий контроль запровадили на пів року. Навіщо він потрібен? І чи вплине це на в'їзд біженців з України? Тетяна Логунова розповість докладно.
Перевірки усередині Шенгену. У ніч проти понеділка Німеччина запровадила контроль на всіх своїх сухопутних кордонах. Документи перевіряють не тільки в автомобілістів-подорожувальників. Показати паспорт просять у пасажирів регіональних потягів, автобусів і навіть трамваїв. Цим громадським транспортом, приміром, можна дістатися з французького Страсбурга до німецького Келя.
Даніель Розін, речник поліції міста Кель:
Ми проводимо перевірки і в уніформі, і в цивільному одязі. Якщо ви нас не бачите - це не означає, що контролю не буде. Ми можемо попросити документи в трамваї, в електричці, усюди.
Перевірки вибіркові. У фокусі - нелегальні мігранти та контрабандисти. Правоохоронці розвертають людей, які не мають жодних паперів. Тобто тих, кому заборонений в'їзд до Німеччини. А ще мігрантів, які за Дублінською угодою мають просити притулку в тій країні ЄС, кордон якої вони перетнули першим.
Дітер Хутт, представник поліції:
Наш контроль дуже гнучкий і залежить від ситуації. Тобто немає класичних прикордонних постів, ми не перевіряємо кожен транспортний засіб чи кожну людину. Ми керуємося підозрою щодо нелегальної міграції.
Запровадити перевірки на всіх кордонах уряд вирішив після теракту в Золінгені. Наприкінці серпня біженець із Сирії напав з ножем на відвідувачів музичного фестивалю. Загинули троє людей, відповідальність за теракт взяло на себе угруповання "Ісламська держава". Згодом виявилося, що нападник узагалі не мав права перебувати в Німеччині. У притулку йому відмовили ще рік тому і мали депортувати до Болгарії, саме через неї він і потрапив на територію ЄС.
Ненсі Фезер, міністр внутрішніх справ Німеччини:
Я повідомила Європейський Союз про те, що Німеччина запроваджує вибірковий контроль на всіх сухопутних кордонах. Це допоможе обмежити нелегальну міграцію і захистити нашу країну від небезпек, пов'язаних з ісламістським терором та транскордонною злочинністю.
У соцмережах уже кілька днів ширяться чутки, що після запровадження прикордонного контролю німці припинять приймати біженців з України. Це неправда. Утікачі від війни можуть і надалі їхати в Німеччину та просити тимчасовий захист. Проблеми виникнуть лише у двох випадках. У разі відсутності закордонного паспорта або якщо людина на момент перетину кордону вже перевищила термін перебування в ЄС, встановлений безвізовим режимом. А це, нагадаю, 90 днів.