📍Кіровоградщина приймає переселенців з Покровського району [ Редагувати ]
Кіровоградщина приймає вимушених переселенців з Покровського району Донеччини. Людей везуть евакуаційними потягами, а потім розселяють в громадах. Одна з таких - Знам'янська, там є сім соціальних закладів, де пропонують тимчасовий прихисток. Це перше модульне містечко в регіоні, збудоване коштом чеських партнерів. Там побували наші кореспонденти.
Рятувальники та волонтери зустрічають евакуаційні потяги з Покровського району, допомагають людям з речами. Далі автобусами розвозять у громади для розселення. Одне з таких місць - це модульний будиночок у Знам'янці. Сюди, тікаючи від обстрілів, приїхала з рідного Мирнограда сімдесятитрирічна пані Катерина.
Катерина Трофимова, вимушена переселенка з Мирнограда:
Дуже багато обстрілів, і вдень, і вночі, покою немає, тому і прийшлося виїжджати. Напроти дому в нас попало, повністю три під'їзди, два чоловіки загинули, а зараз і больницю розбили, і міст в Покровську розбили, яким ми їздили, дуже багато обстрілів.
У місті, розповідає пані Катерина, уже нічого не працює. Тож вирішила покинути рідну домівку, узяла лише необхідні речі.
Катерина Трофимова, вимушена переселенка з Мирнограда:
Видно по обстановці, магазини стали закриватися, аптеки, банки перестали працювати, а що оставатись там, страшно.
Усе життя вмістилось у кілька валіз - розповідає Ганна. Жінка приїхала із Курахового. Зізнається, обстріли й тут сняться їй щоночі.
Ганна Бондаренко, вимушена переселенка з Курахового:
Обставини були дуже тяжкі, бомбили зі всіх сторін, горіли хати, п'ятиповерхівки, я вже не можу, я і кота втратила там, здавали нерви, я вже не могла, не могла оставатись, постійно в підвал, підвал, бомблять, з одинадцяти до трьох у нас була комендантська година, на комендантській годині нас бомбили, аптеки розносять, ну, все, і я вже не можу.
Нині у Знам'янській громаді є сім місць тимчасового проживання для вимушених переселенців. Одне з них - модульне містечко. У ньому вже розмістили чотири десятки людей з Покровського району.
Юлія Таран, директорка Територіального центру соцобслуговування:
Вони з різних населених пунктів, різні вікові категорії, різний соціальний статус, але зараз намагаємось прижитися спільно, люди тут проживають безкоштовно, зараз у нас люди, яких ми прийняли, вони харчуються безкоштовно.
Це модульне містечко побудували за підтримки чеських партнерів. Вартість проєкту 800 тисяч євро. Тут є всі необхідні умови: кімнати з меблями, душові, санвузли, пральні машинки, обладнана технікою кухня та їдальня. Та, попри гідні умови проживання, люди мріють якнайшвидше повернутися додому.
Катерина Трофимова, вимушена переселенка з Мирнограда:
Як утихомириться у нас все, може ми поїдемо додому, а ні, значить, додому все одно хочеться.