Екстремальний вишкіл для ЗСУ: як бійці долають смугу перешкод [ Редагувати ]
750 метрів і 26 різноманітних перешкод.
За мною в колону по два ставай! За мною кроком руш!
Тут курсанти навчальних центрів Сухопутних військ ЗСУ тренують фізичну міцність і витривалість. А ще долають власні страхи та огиду на психологічній смузі перешкод.
Петро, військовослужбовець ЗСУ:
Тут діють два фактори: коли йде проходження елементів різних, може бути фізична, але коли йдуть звуки, коли використовується імітація, підриви різні, розтяжки різні, пастки, коли відбувається голосовий ефект чи звукового запису підривів різних, звичайно, що відбувається і психологічний тиск.
Цей відтинок максимально реалістично відтворює поле бою. Димові шашки, палахкотіння шин, звуки пострілів і вибухів.
А ще муляжі мертвих тіл та розкидані шматки м'ясних субпродуктів. З жахливим смородом.
Позивний "Ексель", військовослужбовець ЗСУ:
Органи й частини тіл, імітація крові, все інше. Створюється інструкторами психологічний тиск, для того, щоб люди боролися зі своїми страхами, могли їх подолати, для того, щоб у різноманітних психогенних ситуаціях вони знали, як діяти, як утримувати себе у своєму нормальному психологічному стані.
На кожному етапі випробування завжди поруч інструктор.
Граната! Швидше реагуй, дядьку, гранату кинули! Жити тобі треба!
Позивний "Спорт", військовослужбовець ЗСУ:
Більшість інструкторів, які проводять заняття під час проходження психологічної смуги перешкод, мають бойовий досвід, військовослужбовці, які були в бойових діях, хтось після поранення, за станом здоров'я переведені сюди, які уже розуміють і так само передають цей навик і цей досвід для курсантів, які долають нашу смугу.
На смузі перешкод курсанти зустрічаються віч-на-віч зі своїми страхами й перемагають їх.
Станіслав, військовослужбовець ЗСУ:
Під трубою, наприклад, треба було пролізти. Труба під землею. Я туди заліз, там страшненько так було мені. Там вузька труба, вона десь метр у діаметрі, раком повзеш, там темно, нічого не видно.
Позивний "Ексель", військовослужбовець ЗСУ:
Військовослужбовці розказують свої переживання, емоції, що їм вдалося, що не вдалося, що було найскладніше, що потрібно покращити, підсилити, чи з чим було їм найважче справитись, з чим найлегше, і розказують, що вони пережили, що відчувають.
Таке знайомство з реаліями війни, під контролем досвідчених інструкторів, допомагає новачкам під час справжнього бою бути готовими виконувати бойові завдання за найскладніших умов.