Виробляють дрони на передовій: як бригада "Хижак" тримає оборону [ Редагувати ]
Патрульна поліція з гарматами та важкими ударними дронами. Бригада "Хижак", яка здебільшого складається з патрульних поліціянтів, нині воює на кількох складних напрямках фронту. Відбиває ворожі штурми часто в режимі нонстоп. І нищити ворога допомагають різноманітні ударні дрони. Але за кожним бойовим вильотом пілотів БПЛА стоїть величезна і дуже технологічна робота інженерів і техніків. Які на передовій щодня готують сотні ударних безпілотників до польотів.
Один з гарячих напрямків на Донеччині.
Кожен дрон, що летить в бік ворога, незалежно від розміру та типу ураження, пройшов глибинну підготовку та модернізацію. Нові деталі, нове програмне забезпечення. Інакше, в умовах щільності ворожих РЕБів, коптер просто не полетить. І робити це потрібно з десятками та сотнями БПЛА на місяць.
Денис, військовослужбовець МВС:
Ми зараз в такому собі хабі, майстерні нашого батальйону ФПВішного. Де всі дрони, які літають на кацапів, проходять кастомізацію, бо коли надходять дрони, то ми ці засоби ураження - робимо з ними певні маніпуляції, міняємо антенки, прошивки.
Це одна з багатьох фронтових майстерень-лабораторій дронів. Саме цей об'єкт належить підрозділу Національної поліції "Хижак". Більшість військовослужбовців - патрульні поліціянти.
Сергій, військовослужбовець МВС:
Без такої майстерні, хаба неможлива робота жодної з позицій. В нас не виходить як в мінометників чи арти - надали снаряди й ти їх використовуєш. Тут, на жаль, або навпаки немає якоїсь стандартизації. Виробники дронів мають кожен свої якості, якщо у ФПВшників чи в інших немає такої майстерні, вони працювати нормально не можуть.
Знімаємо обережно, так, щоб нічого зайвого не потрапило в кадр. Адже цей хаб розташований в зоні ураження всіх видів важкого озброєння росіян. Та є пріоритетною ціллю.
В сусідньому приміщенні ми зустрічаємо Сергія.
- Прибирання? - Так, нормальний процес. - А чим ви займаєтесь? - Моя мета наразі - я вчуся, а ще фізично ремонтую дрони, там розбиті, поламані, бо я був на іншій посаді, а тепер через поранення перевівся і вивчаю, роблю те, що саме на часі. - А звідки ви перевелися? - З піхоти, фактично "-0", я командир розрахунку АГС.
Чоловік десантником воює з чотирнадцятого року. Пройшов більшість пекельних точок чотирнадцятого, оточення росіянами під кордоном, бої за ДАП. Потім намагався емігрувати. Але коли почалось повномасштабне вторгнення - повернувся в Україну. Вступив до лав Сил Оборони від поліції. Втратив обидві ноги, але вирішив повернутися в стрій.
Повернувся, тому що можу. Тому що є потреба, от і повернувся.
І хоча нову спеціальність почав опановувати нещодавно, вже досяг поважного рівня.
Це специфічні російські дрони з дуже гарною якістю картинки. Я не знаю, як він до нас потрапив, але він буде відремонтований та відправлений і буде поставлений в стрій.
А це місце, де безпосередньо виготовляють всі ті різні боєприпаси, що дрони заносять до ворога.
Це боєприпас для "Вампіра", росіяни його називають "Бабою Ягою". Це боєприпас фугасний, але ще й інші.
Це справжні десятикілограмові авіабомби. Але Олег та його побратими виробляють сотні різноманітних зарядів.
Олег, військовослужбовець МВС:
Боєприпаси на малі дрони, на середні дрони, і те, що ви бачили, на великі дрони. Оце на бомбер великий, отакі важать десь півтора кілограма. І це дуже потужний осколково-фугасний.
Олег багато років працював фахівцем з піротехніки в кіно. А тепер тут, на фронті.
Олег, військовослужбовець МВС:
Ну взагалі, то для мене сильно нічого не змінилось. Тільки що в кіно ми робили ефектно, тут робим ефективно. І це різні позиції та підходи.
Завдяки щоденній роботі таких майстрів, щоденно ворога атакують сотні наших дронів на передовій.