На Волині прикордонники протестували всюдихід-амфібію [ Редагувати ]
Долає перепони на бездоріжжі й не тоне на воді. На Волині прикордонники протестували український всюдихід-амбіфію. Він здатен проїхати там, де це вважалося неможливим. Саме такою є ділянка кордону з білоруссю, яку пильнує Волинський прикордонний загін. Понад двісті кілометрів рубежу - це здебільшого трясовина, ліси та суцільне бездоріжжя.
Який тест-драйв влаштували для машини охоронці кордону - далі у сюжеті.
Це всюдихід українського виробництва "Шалений кочівник". Тест-драйв йому влаштували волинські прикордонники.
Випробовували автомобіль в екстремальних умовах. Прикордонники зумисне обрали важкодоступну місцевість, де звичайному транспорту не проїхати. Всюдихід заганяли в трясовину, крутилися в ярах, підіймалися на пагорби. Та він усе здолав. Легко підкорив і водойму.
Це ще довоєнна розробка української компанії з Київщини. Всюдихід-амфібія мав би стати в пригоді мандрівникам, єгерям, рибалкам та мисливцям. Але під час великої війни таку машину потребують Сили оборони. "Кочівник" здатен розганятися на суші до пів сотні, а на воді – до семи кілометрів за годину. Технічні характеристики вразили навіть досвідчених кермувальників.
Микола, інспектор прикордонної служби:
Оснащений 2,8–літровим дизельним двигуном з шестиступеневою коробкою передач. Екіпаж всюдихода може становити шість чоловік, враховуючи водія.
Прикордонник Микола служить у волинському загоні вже не перший рік. Регіон межує з білоруссю. А це понад - понад двісті кілометрів державного рубежу. Переважно тут густі ліси й суцільне бездоріжжя. І часом дістатися до кордону неабиякий квест.
Микола, інспектор прикордонної служби:
Враховуючи особливості даної місцевості, особливо в осінньо-весняний період, коли ділянка кордону значно підтоплена, всюдихід потрібний для виконання завдань щодо охорони державного кордону, доставки прикордонних нарядів, майна, виконання бойових завдань.
А ще, каже Микола, цей автомобіль здатен тягти за собою техніку, вага якої в десятки разів перевищує його власну. Тож після тестування "Кочівника" в Держприкордонслужбі заявили: всюдихід, напевно, знадобиться під час пошуково-рятувальних дій. Нині прикордонники міркують над тим, як такі машини залучити до охорони та оборони державних рубежів України.