У Луцьку безплатно готують операторів дронів [ Редагувати ]
Опануйте дрон! У Луцьку вже майже рік діє школа пілотів. У ній всіх охочих безкоштовно навчають керування ударними коптерами. Нині ці навички надто затребувані на фронті. Пілотів, як і самої техніки, яка в нинішній війні стала передовою зброєю, бракує. Як готують операторів дронів на Волині - далі в сюжеті.
Артем вперше "літає" на симуляторі. Хлопець навчається пілотувати FPV-дроном. Зізнається: в пригоді стали геймерські здібності.
Артем, житель Луцька:
Взагалі нічого складного нема. Просто потрібно привикнути до джойстика. Це висота, це вже управління самого дрона, а це підняття його.
Політ хоч і віртуальний, але інструктор наголошує, аби довірили справжній дрон, потрібно відшліфувати швидкість реакції та моторику пальців, яка задіяна в управлінні пультом.
Від реального керування дроном цей симулятор відрізняється хіба що відсутністю окулярів на учневі.
Позивний "Поет", військовослужбовець:
ФПВ розшифровується First Person View, тобто від першого лиця. Камера. Камера підключається до окулярів, і ти керуєш вже через пульт, але картинка в тебе на окулярах. Я б зрівняв, коли ти дивишся просто відео, і коли ти дивишся відео у VR-очках.
Військовослужбовець на псевдо "Поет" налітав вже сотні годин на симуляторі та десятки годин на справжньому дроні. Каже, конструкція ФПВ не складна, і навчитися ним керувати можуть усі охочі.
Позивний "Поет", військовослужбовець:
В реальності зараз набагато легше літати, розумію, які можуть бути моменти, як залежить від вітру, з якою швидкістю в реальності летить дрон і як його потрібно пристосовувати для себе.
Поки учні не складуть іспити на симуляторі на полігон зась - пояснює інструктор. Зі своїм батальйоном "Любарт" пройшов усі напрямки фронту. З професійного спортсмена з мотокросу став бойовим пілотом дронів і готовий ділитися своїм досвідом.
Ігор, інструктор:
Моя ціль - це навчити пілота, скажемо, вижити, зберегти своє життя, тому перш за все, крім вміння пілотування, паралельно треба навчати, як поводитися на лінії зіткнення, як вберегтися від тих самих дронів, від снайперів, від дронів-розвідників. На полігоні проходимо ті самі моменти, що і на симуляторі. Тільки наживо.
Ігор не лише навчає майбутніх пілотів, а й поміж уроками тестує дрони, які відправляються на фронт. Якщо є потреба ремонтує їх, щоб "пташки" на передовій не підвели.
Ігор, інструктор:
Вже кілька сотень дронів передано на фронт, і от зараз ці ще тут є, вони також буквально сьогодні мені мають скинути адресу, куди я маю також передати ще десяток дронів. Тобто кожен день ми відправляємо щось, то вдається засіб РЕБ купити і передати хлопцям. Є потреба в дронах, передаємо дрони.
Термін навчання індивідуальний для кожного. Слухачі, окрім теорії й практики, отримують ще й технічні знання. Курси у цій школі вже пройшли не один десяток волинян. Нині вони стали на захист України в різних бригадах. До бойових завдань готується і боєць на псевдо "Поет".
Позивний "Поет", військовослужбовець:
Наша війна на разі є технологічна, я б сказав. Це війна дронів, то потрібно розвиватись, розуміти, що те, що ти сьогодні придумаєш щось нове для ФПВ, то вже завтра в противника є проти тебе щось нове, і тобі потрібно вивчати, вивчати, тому що технології - це наше майбутнє.
Навчання у центрі підготовки операторів БпЛА безкоштовне. Всю техніку та засоби передала благодійна фундація.