Ціни на зимовий відпочинок: де дешевше в Україні чи Європі [ Редагувати ]
На зимовий відпочинок хтось з українців вирушає за кордон, а хтось удома святкує з родиною... Що підготували вітчизняні курорти нашим туристам? І де краще відпочивати - в Україні чи Європі. Тур курортами й пропозиціями проведе Олена Логінова.
Різдвяні ярмарки Праги... Передноворічна велич Відня... Або вишуканість європейських гірськолижних курортів...
Чи спокусливе літо посеред зими на узбережжі Єгипту...
А можливо відвідати неймовірні Карпати ... Чи зануритися в новорічну феєрію Львова...
Що вибрати для зимового відпочинку? Що пропонує Україна і закордонні курорти?
Це не "розпіарений" Буковель, а Міжгір'я на Закарпатті... Тут теж мальовничі краєвиди, катання на лижах, смачна їжа й авжеж СПА...
У Пилипецькій громаді майже у кожному селі гірськолижний курорт. Готелів і садиб вистачає. Але ціни на житло різняться. Від економваріантів до геть недешевих ...
Більшість стандартних номерів тут заброньовані. Вільні лише люкси та напівлюкси. За кругленьку суму!
Людмила Фіцколинець, адміністраторка готельного комплексу:
Це в нас номер категорії навпівлюкс однокімнатний, тут є холодильник, електрочайник санвузол, тут можемо розмістити 2-х людей, плюс мінідиванчик. Номер цей по вартості 4 350.
Для тих, хто хоче заощадити, велкам до апартаментів від місцевих жителів. Ліжко-місце - кількасот гривень. Їжа у прайс не входить.
Ольга Марусинець, здає в оренду житло:
1400 - дві кімнати. Ну, у нас койка місце - 350 грн, тут 5 місць. Кухня.
До траси звідти близько п'яти кілометрів. А ще додаткові витрати для лижників: спорядження, підйомник, харчування... Загалом доба в економрежимі в Міжгір'ї обійдеться близько півтори тисячі гривень на людину!
Курорти Міжгір'я - більш демократичний і доступний варіант. А що на престижному Буковелі?
Експерти кажуть: номер в готелі за добу можна знайти за 3 500. Але є чимало варіантів взагалі із захмарними сумами. І, як не дивно, на них є попит...
Олена Бальма, власниця туристичної агенції:
От вони платять, в середньому на сім'ю в гарному готелі виходить 12-14 тисяч гривень за добу. Це два дорослих і одна дитина. Наприклад, такі готелі, як "Редісон" в Буковелі, то там від двадцяти тисяч. На свята там вже нічого немає, там вже все викуплено.
Доходить до того, що ціни в Буковелі не поступаються крутим європейським курортам...
Ігор Захаренко, власник туристичної компанії:
От Буковелі, ми беремо наш готель, де ми зупиняємося. На Новий рік - 5 100 гривень. Після Нового року - 3 500, тобто вже дешевше. І, наприклад, за ті ж 80 євро, у нас є готелі в Італії, в Доломітах з сніданками, вечерями, ще й підвечірок. Тобто який готель дешевше? Дешевше в Італії у нас готель, ще й з харчуванням...
А тепер вирушаємо до Львова - столиці Різдва в Україні. Тут на свята завжди велелюдно. Від гостей міста на вулицях яблуку ніде впасти.
Роксолана Добрянська, екскурсоводка:
Люди приїжджають з цілої України, іноземців дуже мало, насправді... Приїжджають люди з Харкова, з Одеси, з Миколаєва, тобто з тих районів, де зараз небезпечно. Перезавантажитись і набратися сил.
А щодо житла, то навіть за два тижні до мандрівки знайти вільне місце, тут складно - кажуть туристи. Та й ціни перед святами підскочили.
Маргарита, туристка:
Ми дивились ще на початку грудня, і тут уже надалі дивимося ціни на готелі – набагато стали вищі, тому ми вирішили зараз їхати, найбільш оптимальні ціни для нас.
А от новорічна ніч у Львові, приміром, обійдеться від 2-х до 15 тисяч грн. Вартість залежить насамперед від житла, яке винаймаєте.
І все-таки зараз, під час війни, українці ставлять в пріоритет не подорожі, а можливість побути із сім'єю вдома. Так запевняє тревел-блогерка і телеведуча Валерія Мікульська. Дівчина знімає передачі і популяризує український туризм уже протягом 10 років... Каже: більшість українців якщо і їде кудись, то обирає внутрішній туризм, бо він вигідніший...
Валерія Мікульська, телеведуча, тревел-блогер:
Є економія часу і звичайно економія грошей, тому що дістатися навіть таких близьких європейських країн, займає від доби до інколи чотирьох діб туди і назад, і це суттєво впливає на вибір туриста, тому що це значно здорожчує відпочинок і не дає можливості довше відпочити.
Валерія певна: головний плюс мандрівок Україною - можливість знайти варіанти, так би мовити, по кишені. І радить відкривати для себе цікаві напрямки відпочинку саме вдома.
Валерія Мікульська, телеведуча, тревел-блогер:
Можна звернути увагу на Полтавщину, на її колоритні хутори й оспівані письменниками локації, містичні, різдвяні, можна поїхати на Хмельниччину на зимовий каньйон, сніжині фортеці, і це теж буде приємно і дешевше.
А що з вартістю відпочинку в Європі? Чи справедлива думка, ніби там вигідніше, ніж в Україні?
Експерти кажуть: серед найпопулярніших маршрутів на зимові свята в Європі: Чехія, Австрія, Німеччина, Польща. Ціни на готелі подекуди на рівні з українськими...
Олена Бальма, власниця туристичної агенції:
Якщо беремо на тиждень різдвяний тур Прагою, наприклад, на автобусі з виїздом зі Львова чи з Києва, така вартість туру буде від 200 євро за людину. Це ви будете проживати в трьох зіркових готелях, трішки далекувато від центру міста, будуть включені лише сніданки й проїзд на автобусі.
Затребуваний новорічний маршрут і Єгипет. Але на святкові дати - ціни "гарячі". Цьогоріч у середньому вартість туру - від 50-60 тисяч гривень за двох.
І найбільші витрати саме дорога, бо треба ще дістатися до аеропорту...
Ігор Захаренко, власник туристичної компанії:
Раніше можна було полетіти з Києва, то зараз тільки за кордон нам треба доїхати або до Кишинева - це найдешевший переліт, і найпростіше добратися до Молдови. І звідти є багато різних перельотів. Або треба дістатися до Польщі...
Тож, щоб заощадити й подорожувати з вигодою, експерти радять: найперше - планувати тури завчасно, бажано за пів року до поїздки. А також "полювати" на "гарячі тури". Тут можна справді схопити вигідну пропозицію.