В Ірані через кризу в енергетиці не працюють школи й підприємства [ Редагувати ]

Іран стикається з енергетичною кризою, через яку вводяться вимкнення світла та тимчасове припинення роботи державних установ і підприємств.
Про це повідомляє New York Times.
Іран, маючи одні з найбільших запасів природного газу та нафти у світі, зараз переживає кризу, спричинену неефективною енергетичною інфраструктурою, а також саботажем газопроводів, організованим Ізраїлем.
Ще з листопада в іранських домогосподарствах почали регулярно вимикати електроенергію на кілька годин щодня, проте тепер відключення стали частішими і тривають довше.
Минулого тижня уряд закрив школи, університети, банки та державні органи на два дні. Згодом було оголошено, що всі освітні заклади переведені на онлайн-навчання до кінця семестру, що стало першим випадком із часів пандемії.
Крім того, урядові органи працюватимуть за скороченим графіком з метою економії енергії.
Державна енергетична компанія Tavanir попередила підприємства про можливі тривалі відключення електроенергії, що може тривати від кількох днів до тижнів. Це призвело до зупинки як державних, так і приватних підприємств.
Мехді Бостанчі, голова Координаційної ради промисловості, заявив, що енергетична ситуація в країні є катастрофічною, і не має прецедентів в історії Ірану.
За його оцінками, минулого тижня виробництво в Ірані знизилося на 30-50%, а збитки можуть сягнути десятків мільярдів доларів.