Прокурор МКС Хан став першим, хто потрапив під санкції США — Reuters [ Редагувати ]

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан став першим посадовцем трибуналу, який потрапив під економічні та візові санкції США. Відповідне рішення ухвалив президент Дональд Трамп у межах заходів, спрямованих проти розслідувань щодо громадян США або їхніх союзників.
Як повідомляє Reuters із посиланням на два поінформовані джерела, ім'я Хана, який має британське громадянство, з’явилося в неопублікованому додатку до виконавчого указу Трампа.
Санкції передбачають замороження активів у США та заборону на в’їзд для осіб, внесених до списку, а також їхніх родин. Відповідно до указу, міністр фінансів Скотт Бессент після консультацій із держсекретарем Марко Рубіо має протягом 60 днів подати перелік осіб, які підпадатимуть під обмеження.
Реакція МКС і міжнародної спільноти
Міжнародний кримінальний суд засудив рішення Вашингтона, заявивши, що санкції загрожують його незалежній діяльності. Представники трибуналу зібралися в Гаазі для оцінки наслідків обмежень.
Рішення США також викликало занепокоєння в міжнародній спільноті. 79 країн, що складають близько двох третин членів суду, виступили із заявою, у якій наголосили, що дії Вашингтона можуть сприяти безкарності за серйозні злочини та підірвати міжнародне верховенство права.
Санкції можуть суттєво ускладнити поточні розслідування, оскільки Суду, ймовірно, доведеться закрити свої представництва на місцях, – йдеться в заяві.
Відповідно до угоди між ООН і Вашингтоном, Хан має право відвідувати Нью-Йорк для звітування перед Радою Безпеки ООН щодо переданих суду справ. Минулого тижня він перебував у США для доповіді щодо ситуації в Судані.
Санкції проти Хана збіглися з візитом прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу до Вашингтона. МКС розшукує Нетаньягу, його колишнього міністра оборони та одного з лідерів ХАМАС у зв’язку з війною в Газі.
Під час виступу в Конгресі США глава ізраїльського уряду привітав рішення Трампа, назвавши МКС «скандальною» організацією, що «загрожує праву демократичних країн на самозахист».