Штурмують сотнями "Шахедів": для чого росія посилила обстріли України [ Редагувати ]
Останніми днями масовано атакують росіяни і мирні міста. Три нових майданчики, з яких запускатимуть "Шахеди" на територію України, розгорнули у Краснодарському краї. Про це повідомило видання "РБК-Україна", посилаючись на власні джерела.
Штурмують українські міста десятками "Шахедів". Утім нові локації дозволять ворогу запускати ще більше дронів під час атак. Докладніше про тактику ворога та зброю для захисту розкаже Михайло Манилюк.
Розтрощені автомобілі, понівечені будинки, глибокі вирви. Минулого вечора росіяни атакували Харків і Дніпро десятками дронів-камікадзе!
Напередодні ворог вдарив дронами по Кривому Рогу.
Ще раніше російські військовики влаштували справжнє пекло в Кропивницькому та Києві! Табуни "Шахедів" з акваторії Чорного моря атакували Одесу та область.
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
Вони запускають по п'ятдесят на місто. Сьогодні п'ятдесят на Одесу, завтра п'ятдесят і більше на Київ, післязавтра Кропивницький, потім інше місто, яке виберуть. А протиповітряна оборона не може таким чином зосередитися.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Поки у Саудівській Аравії велися перемовини щодо можливого припинення вогню в Україні - росіяни, здається, цей вогонь лише роздмухували! Протягом кількох останніх днів ворог частіше і сильніше атакує українські мирні міста. Запускає по них одразу кілька десятків ударних дронів. І застосовує нову тактику.
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
Загалом росіяни роблять ставку на дешеві засоби ураження наших інфраструктурних об'єктів, знищення наших міст, вбивства наших цивільних громадян. Вони запускають в основному "Шахеди", причому "Шахеди" в комбінації з безпілотниками-імітаторами. І запуски ці приблизно 50/50.
Юрій Ігнат, начальник управління комунікації Повітряних сил ЗСУ:
Ворог нарощує їхнє застосування і це неабияк впливає на населення. росія таким чином і тероризує населення, запускаючи таку кількість БПЛА в густонаселені міста-мільйонники.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Ворог до дрібниць планує свої атаки. Приміром, під час нальоту на Одесу російські дрони зібралися в одному місці й за конкретним маршрутом всією зграєю кинулися на місто! До того ж "Шахеди" підлітали до цілей на висотах в понад дві тисячі метрів, після чого різко пікірували вниз!
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
Якщо він іде на пікірування. В нього вже не 185, в нього вже вдвічі більша швидкість. Зустрічна швидкість 750 з гаком. Утрудняє ураження мобільними групами, через величезну швидкість, утрудняє ураження, скажімо, ПЗРК, тому що об'єкт немає реактивного двигуна, слабке теплове випромінювання і дуже велика швидкість підльоту.
У такому разі знищити табун швидкісних бляшанок зі звичайної стрілецької зброї майже неможливо.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Дуже складно перехоплювати велику кількість повітряних цілей. Ми кажемо про застосування стрілецького озброєння - це не озброєння на кшталт якихось малих зенітних ракет. Тому тут питання в тому, що ворог здебільшого шляхом збільшення кількості засобів ураження намагається сильніше атакувати наші позиції.
Михайло Манилюк, кореспондент:
А отже, ворожі цілі потрібно збивати із чогось серйознішого. Застосовувати комплекси ППО на кшталт "Насамс" чи "Айріс-ТІ". Щоправда, навіть вони не завжди можуть впоратися з усім цим роєм дронів. Та й ракети до цих систем дороговартісні і їх потрібно економити!
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
"Айріс-Ті", "Насамс", я ніде не знайшов матеріалів про їх банальність, але 4, 6, максимально 8. Пролітає група "Шахедів", все, що більше восьми - може прорватися. Сімдесят процентів зенітних ракет ми отримуємо від Сполучених штатів для наших Повітряних сил, як для літаків, так і до зенітно-ракетних комплексів.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Крім того, противник не нехтує старими методами, зокрема, підльотами на різних висотах. Часто "Шахеди" летять так низько, що радари їх просто не бачать, а зенітникам та бійцям мобільних вогневих груп доводиться орієнтуватися лише на звук. Військові аналітики пропонують посилити систему виявлення повітряних цілей.
Костянтин Криволап, авіаційний експерт:
Якщо вони літають на малих висотах і ми їх не бачимо, то ми відповідно не можемо правильно реагувати на це. Тобто перше питання - це питання виявлення. Друге питання - питання засобів ураження того, що виявили. Для цього потрібно підіймати радіолокаційні станції на якусь висоту. Як підіймати? Я давно кажу прив'язні аеростати. Хтось думає, що його там здує - це немає ніякого відношення до правди.
Окрім змін у тактиці, росіяни постійно вдосконалюють "Шахеди" - збільшують бойову частину, додають реактивний двигун, оснащують штучним інтелектом, роблять дрони стійкішими до РЕБів.
Валерій Романенко, авіаційний експерт:
Якщо росіяни раніше ставили в системі зв'язку з супутниками чотири периферійні антени, то зараз майже всі сто процентів мають вісім таких антен, що в рази перевищує стійкість до РЕБів.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Шляхом повної передачі робочої конструкторської документації, шляхом налагодження виробництва безпосередньо на території росії. Це дозволило російським інженерам сильніше зануритися в технології. Насправді у росіян складно щось вигадати нове, але вкрасти щось, переробити - це у них виходить дуже добре.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Україна ж своєю чергою шукає рішення для ефективної боротьби із "Шахедами". Торік у жовтні наші інженери створили нові спеціалізовані зенітні дрони, які призначені для боротьби з ворожими БПЛА. А нещодавно Сили безпілотних систем почали знищувати "Шахеди" новітньою таємничою зброєю! Яка в тридцять разів дешевша за російський дрон-камікадзе.
Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт:
Стоїть активна задача щодо створення систем автоматичного виявлення і перехоплення таких дронів, ударних "Шахедів", шляхом власних зенітних дронів мультикоптерного або крилоподібного типу, або власних малих зенітних ракет, які розробляють українські приватні компанії.
Михайло Манилюк, кореспондент:
Терор росіяни триває. Отже, нам усім потрібно запастися терпінням і обов'язково дбати про власну безпеку, допоки ЗСУ не знайдуть спосіб ефективно знищувати ворожі цілі.