росія удосконалює тактику своїх смертоносних ударів дронами — ISW [ Редагувати ]

Російські війська продовжують вдосконалювати тактику застосування ударних безпілотників великої дальності з метою обходу української системи протиповітряної оборони.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначають, що 21 квітня російські війська атакували Одесу з використанням реактивних дронів-камікадзе "Герань-3" — російської модифікації іранського Shahed-238, здатної розвивати швидкість до 500–600 км/год.
За повідомленнями російських воєнкорів, нові дрони можуть бути оснащені компактним турбореактивним двигуном або вдосконаленою версією попереднього. Також стверджується, що під час атаки БпЛА діяли на вищій висоті, що ускладнило їхнє перехоплення мобільними українськими підрозділами ППО.
Зазначається, що під час атаки на Одесу кілька "Гераней-3" було спрямовано на одну ціль із різних напрямків. Перед завданням удару дрони збиралися у визначеній зоні, очікуючи дані розвідки від інших безпілотників, після чого синхронно атакували ціль.
Українські джерела та німецьке видання BILD раніше також повідомляли, що Росія дедалі частіше використовує безпілотники далекого радіуса дії для одночасних масованих атак по кількох об’єктах, запускаючи їх з різних напрямків задля прориву української ППО.
ISW зазначає, що наразі незрозуміло, чи дрон "Герань-3", використаний під час удару по Одесі, є новою модифікацією, чи мова йде лише про зміну тактики його застосування, або ж поєднання обох чинників.
Керівник Українського центру протидії дезінформації Андрій Коваленко повідомив, що Росія нарощує виробництво "Гераней-3" та дедалі частіше використовує тактику "ройових" атак безпілотників.
Інститут також нагадав, що ще влітку 2023 року рф почала виготовляти власні аналоги "Шахедів" з іранських комплектуючих, а на початку 2024 року — виробляти "Герань-3" за ліцензією.
Крім того, за даними ISW, російські дрони Shahed можуть оснащуватись забороненими хімічними речовинами — зокрема, газом хлорбензиліденмалононітрилом, що порушує положення Конвенції про хімічну зброю, підписаної Росією. Це може становити небезпеку навіть у разі знищення БпЛА.
Попри високі показники ефективності українських мобільних підрозділів ППО, росія продовжує шукати шляхи їх обходу, збільшуючи кількість ударних дронів у кожній атаці та вдосконалюючи технічні характеристики апаратів, щоб максимально ускладнити їхнє перехоплення.