В Ужгороді провели благодійний "Сакура Фест" на підтримку ЗСУ [ Редагувати ]
В Ужгороді під час "Сакура Фесту" волонтери збирали допомогу на дрони, ремонт пошкодженого військового авто та підтримку поранених бійців. Все це робили протягом трьох тижнів, поки цвіли дерева у місті, а вихідними влаштовували розваги за донат. Організатори планували зібрати пів мільйона гривень, а в результаті вийшло майже втричі більше.
Організували ярмарку хендмейду, розважали на майстеркласах, частували смачненьким.
А ще фотографували, співали, танцювали - і все заради великої мети.
Олександр – волонтер з м. Ужгород:
Ми закуповуємо комплектуючі. Мета "Сакура Фесту" - зібрати на комплектуючі для дронів.
Майже три тижні Ужгород проводив традиційний "Сакура Фест". Його влаштували волонтери, щоб зібрати якомога більше коштів для армійців. І цьогоріч побили власний рекорд.
Галина Ярцева – координаторка ГО "Рух підтримки Закарпатських військових":
У рамках проведення "Сакура Фест" нам вдалося зібрати більше мільйона гривень - вже зараз ця цифра більша за мільйон і 100 тисяч, хоча ціль ми ставили 500 тисяч. Найбільша ціль - це комплектуючі на дрони. Друга ціль - це підтримка наших поранених бійців, які лікуються у лікарнях Ужгорода. 150 тисяч ми скеруємо на ці потреби. І третя ціль, як ми називаємо, - ремонт пораненого військового автомобіля.
А це перша партія дронів, які вже встигли виготовити. Ходові ФПВ.
Володимир Суран - координатор ГО "Рух підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
8-дюймові дрони можуть підіймати до 1,5 кг корисної ваги. Ставляться потужні батареї, завдяки яким дрон може відлітати на 10–15 км і повертатися назад.
Та майже безсмертні та влучні "Каракурти".
Володимир Суран - координатор ГО "Рух підтримки Закарпатських військових", керівник проєкту "РІЙ":
Це 13-дюймовий дрон, який летить на цій оптоволоконній котушці 15 км. У цій комплектації вони є недосяжні для засобів радіоелектронної боротьби. І ймовірність їхнього полоту -100%.
Ці 30 БпЛА, які зібрали волонтери "Руху підтримки Закарпатських військових", будуть іменними. Кожен дрон із міткою.
Роман Богуславський - брат Данила Богуславського:
Від брата за брата, певно, так і напишу. Помирайте швидше.
До фестивалю долучилися чимало волонтерських організацій. А ще сім'я та друзі загиблого бійця з Ужгорода Данила Богуславського. Саме у ці дні Даня міг би святкувати свій 35-й день народження. Та він поліг на фронті у 22-му році внаслідок ворожого артобстрілу на Херсонщині.
Ярослав Богуславський – батько Данила Богуславського:
Ми пам'ятаємо свого сина і дуже сумуємо за ним. Я б хотів, щоб нарешті ми перемогли, і не треба було збирати... Може, іншим чином вшановувати наших близьких і друзів. Краще б було не на дрони збирати.
Рідні та близькі Данила вже другий рік поспіль збирають кошти для волонтерів. На фестивалі розмістили іменні скриньки для так званих дронів помсти. У пам'ять про захисника вдалося назбирати майже пів мільйона.
Роман Богуславський - брат Данила Богуславського:
Минулого разу збір теж був дуже ефективний. Цього разу, правду кажучи, я сам не думав, що можна буде перевершити, але ми перевершили завдяки тому, що всі локації збирали саме під цю акцію. І цього разу бачите: і кількісно, і якісно.
Дрони на Запорізький та Донецький напрямки повезе боєць бригади, у якій служив Данило.
Позивний "Хаща" - військовослужбовець:
Дрони - найефективніший засіб для знищення ворога. Вони надійні й ефективні.
Вже за кілька днів ці апарати виконуватимуть бойові задання: нищитимуть ворога та наближатимуть перемогу. А волонтери продовжать роботу в тилу.