Криптобізнес родини Трампа перетинається з зовнішньою політикою США - WSJ [ Редагувати ]

Стейблкоїн USD1, емітентом якого виступає проект родина президента США Дональда Трампа (World Liberty Financial, WLF), просувається паралельно з офіційними візитами високопосадовців США до інших країн.
Про це йдеться у розслідуванні The Wall Street Journal про діяльність криптопроекту, також пов'язаного зі спецпосланцем Трампа на Близькому Сході Стівом Віткоффом.
За даними видання, син Віткоффа, Зак Віткофф, який є засновником WLF, просуває стейблкоїн USD1 і обговорює криптоугоди з представниками іноземних урядів.
World Liberty Financial - криптоплатформа, на якій користувачі можуть брати і позичати криптоактиви, створювати пули ліквідності і здійснювати угоди зі стейблкоїнами. Як токен управління вона використовує WLFI. У документах на сайті проекту Дональд Трамп вказаний як "головний захисник криптовалют". Його сини Ерік та Дональд Трамп-молодший є "амбасадорами web3", а Беррон носить титул "DeFi-візіонера".
У документах також зазначено, що жодний з членів сім'ї Трампа, інших афілійованих осіб та організацій не є посадовцем, директором, засновником, співробітником або оператором World Liberty Financial.
USD1 - токен, прив'язаний з розрахунку 1:1 до курсу долара та забезпечений короткостроковими казначейськими зобов'язаннями США, депозитами у доларах США та іншими грошовими еквівалентами. Цей стейблкоїн працює по класичній бізнес-моделі найбільших за капіталізацією стабільних монет на крипторинку - USDT від компанії Tether та USDC від компанії Circle.
В якості підтвердження взаємозв'язків між політичними візитами та просуванням USD1 WSJ наводить як приклад купівлю стейблкоїну на $2 млрд фондом MGX з ОАЕ, який інвестував ці кошти в криптобіржу Binance. MGX пов'язаний з шейхом Тахнуном бен Заїдом Аль Нахайяном, головою суверенного фонду ОАЕ.
Стів Віткофф, в якості спецпредставника Білого дому, зустрічався з цим шейхом під час офіційних візитів, включаючи підписання угоди про постачання чипів.
Окрему роль відведено засновнику Binance Чанпен Чжао, який разом з представниками World Liberty був прийнятий у Киргизстані, де згодом Чжао увійшов до національної крипторади.
Тим часом стейблкоїн USD1 у середині травня був доданий до лістингу на Binance і вже увійшов до топ-5 стейблкоїнів з капіталізації з показником понад $2,1 млрд.
Чжао також став стратегічним радником Пакистанської ради з криптовалют. Разом із Чжао з високопосадовцями Пакистану зустрічався і Зак Віткофф, який просував ідею токенізації угод з рідкісноземельними металами. Це сталося у той самий час, коли країна вела переговори про укладання угоди зі США про рідкісноземельні метали та інші мінерали.
У своїх публічних заявах Зак Віткофф наголошує на близькості до Трампа. Він описував WLF як вигідного гравця за умов прокриптовалютного курсу адміністрації.
Тим часом демократи у Сенаті вимагають розслідування можливого конфлікту інтересів, припускаючи, що мова може йти про торгівлю доступом до адміністрації. У Білому домі конфлікту інтересів не визнають.
Розслідування WSJ вийшло на тлі зустрічі Трампа з 220 найбільшими власниками мемкоїна TRUMP у гольф-клубі National Golf Club у Вірджинії.
Під час вечері біля входу гостей зустрічали близько сотні протестувальників з криками "Ганьба!" та плакатами "Зупиніть криптокорупцію", "Америка не продається" та "Мемкоїн-шахраїв - у в'язницю".
У Білому домі на критику відповіли, що "президент працює над тим, щоб укладати вигідні угоди для американців, а не для себе".
Дональд Трамп активно виступає за розвиток криптоіндустрії. Перед виборами він заявив про намір зробити США "біткоїн-наддержавою".
Після його перемоги на виборах США курс біткоїна перевищив $100 тис., а сам політик анонсував нову посаду у своїй адміністрації - він висунув колишнього операційного директора PayPal Девіда Сакса на посаду "криптоцаря Білого дому".
На початку березня Трамп наказав створити криптовалютний резервний фонд США.