На українсько-польському кордоні урочисто відкрили новий пункт пропуску "Угринів-Долгобичув" [ Редагувати ]
Він восьмий за кількістю на польській ділянці межі і найбільший за кількістю смуг. Збудували його коштом поляків. Українцям залишилося прокласти асфальт, щоб жителі області змогли добиратися до кордону. Але з цим проблема, яка дивіться у сюжеті.
Урочисто відкривати новий пункт пропуску приїхали і львівські посадовці, і керівники Люблінського воєводства. Першим, польський оркестр, виконує український гімн.
Поляки вітають прикордонників і з новим, європейського зразка пропуском. Згадують і про загиблих на сході українських військових. Їхню пам'ять вшановують хвилиною мовчання.
А далі все традиційно: перерізання стрічки і екскурсія.
Включаємо світло. Це робоче місце польських прикордонників, де за допомогою технічних засобів вони здійснюють контроль. Це система що дозволяє ідентифікувати осіб, яким заборонено в'їзд до Шенгену.
Ті ж самі пристрої і в українських колег. "Угринів - Долгобичув" найбільший із семи пунктів пропуску на українсько-польському кордоні - тут аж 18 смуг руху. Втім, поки він набуде популярності, працюватимуть лише кілька з них.
Коштувало все будівництво - 125 мільйонів злотих. Це майже, півмільярда українських гривень.
Втім до нового пункту пропуску треба ще добратися. Дороги сюди із Львова майже не має. Поскаржитись на це львівським чиновникам приїхали місцеві мешканці. Біля шлагбаума, під дощем, з прапорами України, чекають на керівництво області.
Ігор Грабинський, мешканець с. Гірник:
- То суцільне бездоріжжя. Дороги не має як такої. Це просто напрямок шляху. Відкриється перехід і люди поїдуть в нашу сторону. Навряд поляки захочуть в нашу сторону їхати.
Василь Висоцький, мешканець с. Сілець:
- Возить продукти хліб молоко, розумієте, як в тій будці приїде хліб зі Львова до нас, то яка пилюка суцільна.
Тут асфальтом і не "пахне" - суцільне бездоріжжя. І так декілька десятків кілометрів. Засипати Ями, місцеві мешканці просили не раз. Мітингували, навіть перекривали трасу.
Леся Біляєва, мешканка с. Гірник:
- Скільки нам обіцяють робити дороги і ніхто їх не робить. Минулого року здерли верхній шар асфальту, все дорогу. Ми надіялися, що дорогу зроблять. Дорогу дальше ніхто не робить, не можливо проїхати.
Проте губернатор Львівщини Ірина Сех вже заявила, грошей на новий асфальт в обласному бюджеті немає.
Христина Гашенко, Юрій Голубінка, телеканал "Інтер". Львівська область.