Верховна рада ратифікує угоду про асоціацію у вересні [ Редагувати ]
Нагадаю, напередодні в Брюсселі Україна підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом у повному обсязі. До цього моменту йшли 218 днів. Про емоції в Брюсселі - у наступному матеріалі.
Підписання призначено на дев'яту, але глави держав із шостої ранку на ногах. Фінський прем'єр за неформальним сніданком зустрівся з президентом України. Проте круасани і кава - тільки привід обговорити те, що у всіх на вустах.
Олександр Стубб, прем'єр-міністр Фінляндії:
- Ми снідали сьогодні з Порошенком, і він досить серйозний щодо санкцій до Росії. Нам потрібно продовжувати тиск. Проте, здається, вимальовуються гарні новини стосовно діалогу Путіна й Порошенка.
Цього дня підписання - потрійне. Свої угоди візують Грузія і Молдова. Після широких автографів Баррозу, Ван Ромпея і Порошенка документ йде по руках 27-ми глав держав. Формальності закінчено.
Петро Порошенко, президент України:
- Зупинка підприємств на сході України була пов'язана з військовими діями. І реалізація мирного плану буде означати відновлення їх діяльності. Бо перший пріорітет буде відновлення їх діяльності щоб люди мали куди повернутись відновити житло в тому числі за рахунок держави... підписання АА означає нові інвестиції, нові правила без корупції, нові ринки найбільші світу при цьому я передбачаю що ми не втратимо жодного ринку. В тому числі ринку Росії.
Крім офіційних промов та урочистих фото, в палаці Ради Європи є місце і простим людським емоціям. Комісар із питань розширення Штефан Фюле відверто радий. Усі ці роки, поки готувалася угода, вони регулярно зустрічалися. Фюле - по один бік столу, а цей чоловік - по інший.
Петро Клімкін - нинішній міністр закордонних справ - був головою переговорної команди з Києва. Він знає кожну сторінку документа, який у листопаді відмовився підписувати Янукович.
Петро Клімкін, міністр закордонних справ України:
- Знаєте в чому важливість угоди? Ми починаємо реалізовувати ці реформи, вони стають нашим зобов'язанням перед європейським союзом, а ЄС зобов'язаний підтримати нас у цих реформах.
Тепер угоду мають ратифікувати парламенти двадцяти семи країн і, звичайно ж, Верховна рада. Українські депутати планують це зробити у вересні.
Наталія Полякова, Софія Гордієнко, Василь Трушковський, телеканал "Інтер".