Міністерство юстиції не відмовиться від санаторія в Одесі [ Редагувати ]
До інших тем. Санаторій "Лермонтовський" в центрі Одеси, став причиною суперечок містян із Міністерством юстиції. Заклад на березі моря відомство підпорядкувало собі. Але ні лікарі, ні самі одесити з рішенням не згодні. Хто правий намагались розібратись наші кореспонденти.
Звучить сирена, а значить знову прийшли судові виконавці. І співробітникам "Лермонтовського" потрібно залишити на якийсь час пацієнтів, взяти до рук плакати і тримати оборону. У
такому режимі санаторій вже більше року. Відтоді, як уряд передав заклад Міністерству юстиції хоча за документами він належить підприємству "Укрпрофоздоровниця". Лікарі кажуть: комусь у Києві просто сподобалася земельна ділянка.
"Ласий шматок землі в центрі міста - десять гектарів - самі розумієте: маючи приклади інших санаторіїв, що там з ними зробили - ми просто практично впевнені, що так і з нами зроблять", - говорить Наталя Гладко-Прохоренко, співробітниця санаторію.
Підтримати медиків вийшли і городяни, і пацієнти: пенсіонери, малозабезпечені, учасники Ато і вимушені переселенці. Ярослав Семененко з Донецька. Не раз ми розповідали про нього в ефірі.
Хлопець, у якого немає обох рук, постійно завойовує для України медалі на параолімпійських змаганнях з плавання. Ось уже півтора року Ярослав живе і лікується в "Лермонтовському", готується до наступного турніру.
"Тут багатих людей немає. Всі практично, я б так сказав, бідні люди і якщо у них зараз це забрати, вони не зможуть ні лікуватися, ні проходити збереження дитини, ні реабілітацію після інфарктів", - говорить Ярослав Семененко, спортсмен-паралімпієць.
Юристи санаторію кажуть: виникла правова колізія. Один суд ухвалив рішення Виселити "Лермонтовський" із приміщень на користь Мін'юсту, Інший реєстрацію за Мін'юстом права власності на "Лермонтовський" скасував.
"Але тим не менше - Міністерство юстиції продовжує наполягати на виселення санаторію і, на жаль, ці спроби не припиняються", - говорить Ілля Халдай, адвокат.
Судові виконавці заходити всередину не стали: передали повідомлення про виселення поштовим листом, а за коментарями відправили безпосередньо у Міністерство. Там категоричні: стоятимуть на своєму.
"Я маю надію, ці особи, які незаконно тримаються за цей об'єкт - незаконно, тому що всі рішення судів підтверджують, що це об'єкт державної власності - їм вистачить відповідальності не допустити провокацій", - говорить Павло Петренко, Міністр юстиції України.
Конфлікт, очевидно, буде тільки загострюватися, а робота санаторію, якщо його все таки виселять, - неминуче зупиниться. Щорічно тут лікуються тисячі пацієнтів з усієї України. Більшість з них пільговики і соціально незахищені громадяни.