На Буковині бійці АТО домоглися виділення землі [ Редагувати ]
У Чернівецькій області учасники АТО вже півроку воюють з головою сільради. Чого вимагають військові від чиновників - знають наші кореспонденти.
"Цілий рік воювали там - в зоні АТО, а тепер рік воюємо тут".
Тут, у центрі села Чорнівка, що за 10ь кілометрів від Чернівців Дмитро мав отримати земельну ділянку. Він рік воював на Донбасі. Пройшов Станицю Луганську, Щастя, захищав Луганський аеропорт. Після демобілізації мріяв звести будинок і обзавестись сім'єю.
"Ніхто не хоче брати на себе, по-перше, відповідальність, виконувати роботу - селищні депутати. Дуже мало з них йдуть назустріч", - каже учасник бойових дій Дмитро Тимчук.
Разом із Дмитром заяви на отримання обіцяних соток написали ще десять бійців. Депутати спочатку їх підтримали, виділили майже два з половиною гектари землі. Але потім передумали. Раптом згадали: ще у 80-х на цьому місці планували побудувати школу.
"Дуже шкода, що так ставляться до цих дітей. Якщо на початку сміялися в плечі: чого пішов, бо дурний! То тепер сміються прямо в очі. Ха-ха-ха, нічого не получать, нічого їм не дадуть", - каже бабуся учасника АТО Ганна Коропецька.
Місцеві жителі кажуть, що справа у тому, що сільський голова вже продав землю, придатну для будівництва. Тому вирішили вийти на мітинг.
"Немає землі, люди добрі! Роздана вся, 66 га чужим людям і 32 га нашим людям", - каже Чорнівський сільський голова Григорій Бота.
"У нас є місце, де зробили документи чужі абсолютно люди - 31 будинок. Чотири вулиці, які ніякого відношення до нашого села не мають. І на сьогоднішній день можна вилучити цю землю, але наш голова сільради цього в упор не хоче робити", - каже жителька Чорнівки Алла Сидякина.
Така ситуація - не тільки в Чорнівці, кажуть волонтери. У Чернівецькій області землю отримали одиниці.
"Нам говорять, що немає землі для учасників бойових дій. Взагалі немає землі у Чернівцях. Відписка - давайте створимо комісію. Комісію над комісією. Потім знов комісію над комісією і в результаті – 02, - наголошує прес-секретар ГО "Чернівецьке обласне об'єднання учасників АТО" Надія Пержан.
За кілька годин сварок і галасу, чорнівські депутати вирішили: генплан села переглянути. З двох з половиною гектарів землі, що їх передбачено для будівництва школи, половину віддадуть учасникам бойових дій. Самі бійці таке рішення називають хоч і маленькою, втім перемогою. І навіть готові заплатити за переоформлення документів.