Санкції проти Росії: Трампу доведеться обирати на чиєму він боці [ Редагувати ]

Закон, який сплутав всі карти. Палата представників американського конгресу ухвалила документ щодо санкцій проти Ірану, Північної Кореї та Росії. Що він тепер змінить? Та як відреагує Дональд Трамп? Відповіді на ці запитання має Дмитро Анопченко.
419-ть "за" і тільки троє - "проти". Такої одностайності у розділеному навпіл парламенті, розмежованої виборами країни - не було давно. Санкції підтримали і демократи і республіканці - одним голосуванням по суті змінивши "правила гри" в країні.
У законі 184 сторінки - приблизно половина з яких присвячена Росії. Там Москві згадали все - і війну в Україні, і підтримку Башара Асада у Сирії, і кібер-злочини та хакерські атаки. Конгресмени фактично зробили так, що Росія - разом із Північною Кореєю та Іраном - офіційно потрапила до переліку зовнішньополітичних ворогів Сполучених Штатів. І президент - не тільки Трамп, а будь-який, нічого не зможе із цим зробити.
Глава держави завжди міг самостійно посилити або пом'якшити будь-які санкції. Але новий закон - позбавляє його цього права. Першій особі доведеться приходити у Конгрес, пояснювати, просити, а законодавці - погодяться, або - ні. Тим більше, що і санкції, які передбачає новий документ - наймасштабніші із 2014-го, коли з'явилися перші обмеження через російську воєнну агресію на Сході України. Це і покарання інвесторам із будь-якої країни за участь у спорудженні трубопроводів, і протидія будівництву газогону "Північний потік-2"…
Питання - чи підпише цей закон Дональд Трамп - насправді риторичне. Йому немає сенсу блокувати документ - адже так багато конгресменів "за", що вони легко проголосують ще раз, подолавши президентське вето. А його - звинуватять у грі на боці Кремля.
Тому все, що залишається Трампу - спробувати "протиснути" поправки під час розгляду документа у Сенаті. Там дату слухань ще не призначили, але настрій відомий - сенатори теж прихильники санкцій проти Росії. І фінальне голосування - не принесе несподіванок.