У Чернівцях спортсмени власним коштом збудували кроссфіт-зону [ Редагувати ]

Сучасний громадський спортмайданчик з'явився у Чернівцях. Кроссфіт-зону понад рік власними силами майстрували спортсмени та волонтери. Просили допомоги і в місцевих чиновників - але ті лише розводили руками. Що вийшло в підсумку - бачили мої колеги.
Ідею створення власного кроссфіт-майданчика чернівецькі спортсмени виношували більше року. - Готували снаряди, планували, як розташувати тренажери.
"Я побачив, як організація спортивна "Стріт-файтер" запустила соціальний проект у Боярці. Все розробляли спочатку, спланували і потихенько-потихенько робили", - говорить Вадим, інструктор Бійцівського клубу "Цитадель".
У місті - катастрофічно бракує таких майданчиків, кажуть спортсмени. Немає жодного громадського басейну, не вистачає спортзалів. Терміново потрібні снаряди. Бійці звернулися до чиновників - по допомогу. Та ніхто з можновладців не відгукнувся. Допомогли лише волонтери.
"Коли ми пішли на Майдан, потім волонтерство, війна. Чого ми йшли на Майдан - щоб щось зробити, щось змінити. Поту і крові багато, думали як зробити, що зробити. По грошах десь 40 тисяч гривень", - розповідає Віталій Дронь, волонтер.
Боксерські груші та штанги - робили із підручних матеріалів, якнайдешевше скуповували канати та гирі. Ба навіть більше - придумали власний кроссфіт-комплекс. Його назвали на честь загиблого на Сході бійця 80 окремої аеромобільної бригади Андрія Галая. 20-річний солдат загинув у 2014 - му, поблизу Луганського аеропорту.
"Спочатку біг - в цьому є символізм, тому що в 20 років загинув Андрій. Потім 50 піднесень носків до перекладини, 100 віджимань, 150 кидків 9-кілограмового м'яча і закінчити пробіжкою 2 кілометри", - говорить Віталій Березовський, організатор спортивного комплексу.
Присутнім пропонують спробувати власні сили. І бути, так би мовити, - першовідкривачами комплексу. Найсміливіші - додатково одягають бронежилети. Найкращий час показує легкоатлет Микола Лабовський - 32 хвилини 57 секунд.
"Ти себе випробовуєш - на що ти здатний і чим далі воно хочеться ще і ще", - говорить Микола Лабовський, легкоатлет, учасник Олімпійських ігор-2012.
Зупинятися на досягнутому спортсмени не збираються - у їхніх планах - побудувати бійцівський ринг, волейбольні та баскетбольні майданчики.