На Харківщині відновлюють знищені війною автошляхи [ Редагувати ]
Харківську область з'єднали з Донецькою - відновленою дорогою. Майже п'ятдесят кілометрів траси - Київ-Харків-Довжанський були в такому стані, що врятувати її могла лише повна реконструкція. Чи якісно зробили і за чий рахунок - з'ясовувала Світлана Шекера.
Межа між Харківською та Донецькою областями. Після початку бойових дій важка техніка, що прямувала на схід, ущент знищила трасу Київ-Харків-Довжанський. Відновлювати покриття взялися цього року. У серпні - відкрили міст через Сіверський Донець. Та далі - лишалося суцільне бездоріжжя.
"Ми зробили ямковий ремонт. А там де руйнація більш ніж 90% покриття - ямковий ремонт зробити неможливо. Ні за що триматись новому асфальтобетону", - розповідає Євген Зражевець, начальник служби автомобільних доріг у Харківській області.
На ремонт дороги в напрямку Донецької області виділили 200 мільйонів державних гривень. Працювали з двох боків - із Харкова та Донецька - і за півтора місяця - упоралися. Привели до ладу майже 18 з половиною кілометрів дороги. Шляховики кажуть - застосовували нові технології.
"І такі хай-тек технології як капілярний шар, ось він, який збиране всю воду, а головний ворог доріг і мостів - це вода".
50 тисяч тонн асфальтобетону поклали у два шари. Шляховики дають цій дорозі 12 років гарантії. Окрім державних - у ремонт траси Київ-Харків-Довжанський вклала гроші і Харківська область. Вони з'явилися внаслідок перевиконання плану митних зборів.
"Було прийнято програму дорожнього комплексу. І дорожній фонд, який на сьогодні створюється в Україні нам дасть змогу в Харківській області поповнити десь на 650 млн грн на місцеві дороги. І чекаємо на обслуговування державних доріг близько мільярду. Це також будуть кошти, які підуть на Харківську область", - говорить Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації.
Результати децентралізації і в Ізюмі. Тут повним ходом ремонтують міську лікарню. Міняють дах, вікна, утеплюють стіни.
"Ну конечно такого не было. Сейчас вообще тут хорошо. Везде чистота, порядок. В окна не свищет ветер", - говорить Катерина Іванівна, пацієнтка.
Лікарня не бачила ремонту з 75-го року.
"Очень нуждались в замене отопления - батареи практически не работали. И очень текла крыша", - розповідає Дмитро Зінов'єв, головний лікар Ізюмської міської лікарні.
До нового року планують здати два поверхи. Решту - наступного. Паралельно - закуповують обладнання. Адже в цю лікарню їздять люди із двох районів та з сусідньої Донецької області.