Закон о реинтеграции Донбасса: поправки рассматривали при низкой явке депутатов [ Редагувати ]
Пережить поправки. Второй день нардепы пытаются дожать законопроект о реинтеграции Донбасса. К документу - около 700 замечаний, и рассмотреть каждое из них нужно отдельно.
Правда, судя по присутствию нардепов, текст этот интересен далеко не всем. Как выглядело заседание в полупустом зале? Видела Екатерина Лысенко.
Они остановились на 483 поправке к закону о реинтеграции Донбасса. За весь вчерашний день нардепы так и не смогли дойти до ключевого голосования. Да и сегодня, судя по присутствию избранников в зале, финального решения ждать не стоит.
"Я впевнений, що сьогодні ми зможем плідно попрацювати, щоб завтра ми змогли з самого ранку на прийняття рішення", - говорит председатель Верховной Рады Украины Андрей Парубий.
"Ми сподіваємось, що закон про реінтеграцію Донбасу буде проголосований, на Донбасі, на окупованій території, живуть мільйони українців, мільйони людей, які потребують уваги, підтримки і захисту української держави", - говорит народный депутат, "Радикальная партия" Олег Ляшко.
"Сейчас, в зале по регистрации 347 депутатов, а по факту – 124. Вчера очень смешная история была, я наблюдал картину: я сижу в центре зала и хорошо вижу, практически синхронно все начали смотреть в телефоны и исход из зала начался. Я задал вопрос: что происходит. Прислали сообщение: можно уходить, голосование будет в четверг", - рассказывает народный депутат Борислав Береза.
В большинстве уверены - завтра закон примут и кивают в сторону тех, кто вносит сотни поправок.
"Саме завдяки голосам коаліції , завдяки фракції БПП цей закон був прийнятий в першому читанні, і буде прийнятий і ухвалений у другому читанні", - говорит народный депутат, "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов.
"Фракція народного фронту прийняла рішення голосувати за даний законопроект у другому читанні. Ми бачимо, що деякі політичні сили свідомо затягують процес прийняття, приймаючи і голосуючи одні і ті самі поправки заради дешевого популізму і здобуття дешевого політичного рейтингу", - говорит народный депутат, "Народный фронт" Максим Бурбак.
Но авторы поправок уверяют: вовсе не из-за них процесс затянулся. В документе много несостыковок.
"Замінити слова в назві і по тексту зі слів "окремих територій Донецької і Луганської областей - замінити окупованими територіями України.
Друге - це дата початку війни, окупації в статтю, третє - не давати повноваження командувачу об’єднаних сил вирішувати перелік товарів для того, щоб не дати можливість відновити торгівлю з окупованими територіями, і четверте - ми категорично проти, щоб змінити в неконституційний спосіб порядок, який пропонується комітетом застосування збройних сил президентом без згоди парламенту", - говорит народный депутат, "Самопомич" Роман Семенуха
"Якщо законопроект буде голосуватись з поправками "Батьківщини", ми готові його підтримати, наша поправка стосувалась того, щоб розширити дію закону і на автономну республіку Крим, і місто Севастополь, вдалось це не на 100 %. Нам вдалось знайти формулу, по якій дата початку окупації все таки передбачена, через обланкетну норму, тобто відсилальну до іншого закону, це 20 лютого 2014 року", - говорит народный депутат, "Батькивщина" Иван Крулько.
"Голосування буде винесено на завтра, будуть тягнути до кінця, але справа не в тому, наша позиція не змінилась, ми ще раз отримали підтвердження, що цей закон вноситься в зал для втілення політичних амбіцій партій війни в парламенті, і немає нічого спільного з потребами левової частини громадян , які хочуть припинення конфлікту і повернення територій.
Ми наполягаємо, щоб посередницька місія, яка зараз працює між США і РФ працювала, напрацьовувала варіанти, і тільки в рамках цих варіантів можна буде приймати рішення", - объясняет глава фракции "Оппозиционный блок" Юрий Бойко.
Что будет учтено и каким закон получится в конечном итоге - станет ясно завтра. Сегодня депутаты рассмотрели порядка 150 поправок, и к четвергу спикер распорядился - свести документ воедино. Правда, еще порядка полусотни исправлений придется обсудить. Сегодня времени на все не хватило.