Безстрокову акцію "Останній блокпост" розпочали у прифронтовому селищі Золоте [ Редагувати ]
Безстрокову акцію "Останній блокпост" розпочали у прифронтовому селищі Золоте, де заплановано відведення військ. Участь у ній беруть ветерани ЗСУ, добровольці та волонтери. Кажуть, їхня мета - захистити місцевих жителів. Як саме - розкаже Геннадій Вівденко.
Біля машини волонтерів натовп жителів Золотого. У селищі перебої навіть із поставками хліба. Тому місцеві дуже емоційно розбирають волонтерські подарунки. Там усе необхідне, щоб вижити кілька днів.
"Гречка, хлеб, тушонка. Спасибо, можешь тянуть на месяц, на три дня ну спасибо большое, что ви нас не забиваете".
Ветеранські та волотерські організації поспілкувалися з людьми заздалегідь. За три дні розпочали комплексну акцію "останній блокпост". Обіцяють допомагати з вирішенням соціальних проблем.
"Подивилися на ситуацію з ветеранами. Хочемо просто привернути увагу приїхати сюди в Золоте, привезти сюди елементарно хліб, зробити нормальні дороги і дати літнім людям нормально отримувати медичну допомогу. Влада це не робить, значить будемо це робити силами волонтерів ветеранів", - говорить Андрій Білецький, лідер "Національного корпусу".
Серед учасників акції - колишні бійці полку "Азов", добровольці "правого сектору", "айдару", ветерани збройних сил України, волонтери. Тут вони матимуть ще й додаткові обов'язки - підтримання порядку та оперативне реагування на дії іншої сторони.
"Якщо говорити про групу ветеранів, що приїхала сюди, ми плануємо захищати людей і допомагати людям у гуманітарному плані - чудово. Прийдеться захищати від бойовиків, значить будемо захищати", - Андрій Білецький, лідер "Національного корпусу".
Почали з продуктової допомоги. Тут 500 проднаборів - має вистачити на всіх.
"Сегодня порядка пятиста человек били обеспечены всем необходимим. В Золотом готовы помогать каждому, - кому перекрыть шифер, кому вскопать огород, до таких ньюансов", - говорить Владислав Кирилов, голова Луганської обласної організації "Національного корпусу".
Зведені сили ветеранів та волонтерів обіцяють також допомогти з медикаментами. Тут здебільшого залишилися літні люди - страждають від серцевих захворювань. Також в разі розведення військ , обіцяють стежити за порядком.
"На сьогоднішній день у нас 70 чоловік. Якщо треба, дамо клич буде більше людей. Важливо, ми прийшли не заважати військовим, вони на своїх позиціях. Ми хочемо відзиватися на всі проблеми людей, які знаходяться у цьому регіоні", - говорить Ігор Михайленко, керівник організації "національні дружини".
Ці хлопці впевнені - вони додатковий захист на підконтрольній Україні території. Золоте нині у центрі уваги всієї країни через розведення військових сил у Луганській області.
Так виглядає альтернативна, паралельна допомога організована колишніми ветеранами АТО для мешканців селища Золоте. Її організували за три дні і зараз роздали людям. Акція буде продовжуватися.