Країни закуповують золото рекордними темпами - FT [ Редагувати ]

Центральні банки країн закуповують золото темпами, які раніше фіксувалися лише 1967 року. Про це повідомила Всесвітня рада з золота, яку фінансує промисловість. Як стверджує Financial Times з посиланням на аналітиків, найбільшими покупцями є росія та Китай.
За оцінкою Всесвітньої ради з золота, країни закупили 673 тонни золота, причому на третій квартал - 400 тонн, що є рекордом від початку публікації щоквартальних звітів у 2000 році.
Оцінки Всесвітньої ради з золота перевищують офіційні дані центробанків. Це стало приводом для домислів з приводу того, хто купував золото та з якою метою.
Ймовірно, це пов'язано з тим, що в деяких країнах, у тому числі в росії та Китаї, закупівля золота здійснюється не лише центробанками. За інформацією Міжнародного валютного фонду та окремих центробанків, країни закупили 333 тонни за дев'ять місяців.
За офіційною статистикою, лідером є Туреччина, яка придбала 31 тонну, частка золота у її запасах збільшилася на 29%. На другому місці - Узбекистан, на третьому - Катар.
Однак сам Китай повідомляв, що в листопаді вперше з 2019 року збільшив запаси золота, закупивши 32 тонни на $1,8 млрд. Як пише FT, золотодобувачі вважають, що КНР майже напевно придбав більше.
За інформацією виконавчого директора другої за величиною золотодобувної компанії у світі Barrick Gold Марка Брістоу, Пекін придбав майже 200 тонн золота.
Експерти припустили, що росія також наростила закупівлі золота у свого бізнесу, який зіткнувся зі складнощами через санкції. Стверджується, що росія виробляє майже 300 тонн золота на рік, а на внутрішній ринок припадає близько 50 тонн.
Хоча, як зазначає FT, голова Центробанку рф Ельвіра Набіулліна раніше говорила, що росія має достатній обсяг коштів у золоті й юанях.
Financial Times нагадує, що в 1967 році, коли востаннє спостерігалося таке активне скуповування золота, європейські центральні банки придбали велику кількість золота в США, що призвело до стрибка цін і краху Лондонського золотого резерву.
Це також призвело до відмови від Бреттон-Вудської системи, за якої долар був прив'язаний до дорогоцінного металу.
У червні США розширили санкції проти росії та заборонили імпорт золота.