Туреччина постачатиме США тротил для виробництва снарядів для України - Bloomberg [ Редагувати ]

США ведуть переговори з Туреччиною про нарощування поставок вибухових речовин для збільшення виробництва артилерійських снарядів. Про це повідомляє Bloomberg, з посиланням на офіційних осіб.
Вашингтон потребує більшої кількості боєприпасів на тлі військової допомоги Україні, та зростання загрози розростання російської агресії.
Турецькі поставки тринітротолуолу та нітрогуанідину, що використовується як паливо, матимуть вирішальне значення для виробництва боєприпасів калібру 155 мм, що відповідають стандартам НАТО. За словами чиновників, знайомих із перебігом переговорів, завдяки цьому виробництво снарядів потроїться.
22 лютого представник Пентагону підтвердив, що металеві деталі для 155-міліметрових снарядів вироблятимуть на підприємствах у США, створених у співпраці з турецькими оборонними компаніями.
Міноборони США уклало контракт із General Dynamics Ordnance and Tactical Systems на будівництво трьох ліній з виробництва металевих деталей для 155-мм снарядів у Техасі, зокрема з турецькими субпідрядниками. Завод у Мескіті, штат Техас, планується запустити у виробництво у червні.
Зокрема турецька компанія Arca Defense зі штаб-квартирою в Чорумі отримала замовлення на 116 тисяч 155 мм снарядів M107 зі США.
Інша турецька компанія, Repkon, у червні цього року розпочне виробництво корпусів 155-мм снарядів на новому підприємстві General Dynamics Ordinance and Tactical Systems у Мескіті, штат Техас. На момент завершення будівництва нового підприємства GD-OTS на цьому підприємстві вироблятиметься 30% усіх гільз для снарядів у США.
Вloomberg пише, що Туреччина у 2024 році також стане найбільшим постачальником самих артилерійських снарядів до США.
Президент Реджеп Таїп Ердоган планує відвідати Білий дім 9 травня вперше відтоді, як президент Джо Байден обійняв посаду.
Схвалення Туреччиною членства Швеції в НАТО цього року відкрило Вашингтону можливість передплатити продаж Анкарі американських бойових літаків F-16, ракет і бомб на суму $23 млрд.