На Миколаївщині спалахують пожежі через спеку [ Редагувати ]
Понад 900 пожеж зафіксовано від початку року на Миколаївщині. У спекотну погоду рятувальникам доводиться виїжджати щонайменше двічі на день на ліквідацію займань на полях, чагарниках та сміттєзвалищах. З вогнеборцями поспілкувалася наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
Це село Новоруське Миколаївської області - тут вогонь із сухостою перекинувся на житлові будинки. Рятувальникам допомагають місцеві жителі.
Наталія, жителька села Новоруське:
Проїхала машина і, мабуть, кинули недопалок, ми так підозрюємо, і воно все почало горіти. І це ми бігаємо гасимо, поки пожежників не було, ми, що могли робили, бо такий вогонь високий був, а це ходимо підливаємо, де пожежники загасили, аби далі не розгоралося.
Через недокурок згоріли навіть приватні будинки. І таких пожеж в громаді зараз багато.
Віталій Варяниця, заступник голови Шевченківської ОТГ:
На жаль, згоріло 4 будинки, місцева пожежна команда встигла відбити від тих будинків, в яких проживають люди. В цей період року нашим пожежникам доводиться виїжджати на пожежі три-чотири рази на день. Більшість через недбалість людей, паління сміття, паління фермерами озимих культур - стерні та соломи.
В іншому селі Миколаївщини Петрово-Солонисі пожежа спалахнула також біля житлового сектору.
Анастасія, жителька села Петрово-Солониха:
У нас тут так завжди влітку, бо багато сухої трави, завжди хтось підпалює чи навмисно, чи ненавмисно, і ми гасимо. Поки приїжджають наші пожежники, то нам є що робити. Швидко із сусідами збігалися, потім додзвонилися до хлопців, вони приїхали, і дві машини допомогли погасити.
Одразу дві бригади вогнеборців взялися боротися з вогнем. Сильні пориви вітру могли перекинути полум'я на будинки.
Денис Протасов, начальник караулу 19-го ДПРЧ ГУ ДСНС у Миколаївській області:
Вогонь розповсюджувався дуже швидко через сильні пориви вітру. Ближче підходив до населеного пункту, до житлового сектору. Були викликані додаткові сили.
Горіло і поруч зі сміттєзвалищем у мікрорайоні Широка Балка. Неподалік живе і Галина. Розповідає, коли зайнялося - саме були в хаті.
Галина, жителька Широкої Балки:
Дідусь вийшов, а він хворий в мене, майже лежачий, вибіг і почав кричати, аби я подивилась, що там робиться. Виходжу, а там горіла балка. Він сказав, що треба води швидко. Поки ми шланги тягали, натягували, воно вже тут горіло. Усі збіглися із лопатами, били, чим могли, щоб загасити, але це не погасиш.
На території області оголосили 5 клас пожежної небезпеки. Рятувальники закликають не палити сухостої та сміття.
Максим Савенок, головний інспектор Миколаївського районного управління:
З початку року в Миколаївській області сталося понад 900 пожеж. Тільки за минулий тиждень у Миколаївському районі виникло 109 пожеж в природних екосистемах. Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, а також випалювання сухої рослинності на приватних домоволодіннях і відкритих територіях.
Для паліїв передбачене покарання, нагадує інспектор.
Максим Савенок, головний інспектор Миколаївського районного управління:
Згідно зі статею 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність: для громадян сума штрафу складає від 3060 гривень до 6120 гривень.
Загалом від початку року на Миколаївщині склали більше шістдесяти адмінпротоколів на порушників.