У Львові стартував проєкт "Drone Force" з відбору операторів БпЛА [ Редагувати ]
У Львові на кілька днів запрацював проєкт Drone Force - спільна ініціатива Міноборони й Сухопутних військ. Усі охочі можуть спробувати себе в ролі оператора безпілотника, причому - будь-якого типу БпЛА. Нині в театрі бойових дій саме дрони виконують одну з провідних ролей. І армії потрібно якомога більше операторів і не лише їх. Кого саме - дивіться у матеріалі Романа Гавриліва.
У львівський Центр рекрутингу української армії від лютого 2024 року звернулося дві тисячі охочих. Кожен другий - вибирає спеціальність, пов'язану з безпілотниками.
Галина Піскорська, керівниця Центру рекрутингу української армії:
Це не виключно оператори БпЛА чи дронів. Це можуть бути і техніки, і майстри, тобто все, що пов'язано з цим напрямком. Варіативність є досить широка, є з чого обрати.
Вестибулярний апарат свій тестую. Грубо кажучи. Ну, VR трошки інакше виглядає, ніж так на моніторі просто.
29-річний Сергій опановує симулятор БпЛА. Донедавна він працював тестувальником цифрових розробок. Каже, його досвід в айті спрощує навчання на симуляторі.
Сергій Дорофеєв, житель Львова:
Навіть там з 10-15 хвилин літаєш - звикаєш більше до управління, краще починаєш орієнтуватися. VR - то взагалі інша справа, це не з монітора дивитися. Якщо воно тобі подобається, то воно тебе затягне.
Сергій подав заявку на участь у Drone Force - спільному проєкті Міноборони і Сухопутних військ. Для майбутніх операторів дронів тут стане в пригоді їхня попередня фахова підготовка.
Тетяна Муравйова, начальниця рекрутингової групи з комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ ЗСУ Drone Force:
Кандидат проходить чіткий алгоритм у декілька кроків: від подачі заявки до потрапляння в частину. Щоб на кожному етапі йому було це легко, зрозуміло, прозоро, і потрапив саме в ту частину, яку обрав, частина обрала його. І він потрапив у цю частину вже навченим і підготовленим.
70% уражень на полі бою - це удари дронами, тому в проєкті вважають напрямок БпЛА пріоритетним.
Олександр Корегін, інструктор проєкту:
Це ви собі обираєте фаховість - чи це будуть літаки, чи ФПВ-дрони, чи то будуть "Мавіки", чи будуть октокоптери великі, які на ураження. І вони дуже відрізняються в керуванні.
Спочатку учасник проєкту проходить інтерв'ю з рекрутерами, після цього показує свої вміння на симуляторі. Якщо він вирішує вступити в ЗСУ, рекрутери рекомендують кандидата тій бригаді, яку вибрав сам майбутній військовий.
Якщо ви йдете через нас, ми маємо важелі впливу, щоб ви пішли й попали саме в ту частину, яку ви хотіли. Коли ви попадаєте, наша робота на цьому закінчується. Від вибору до попадання в частину ми вас супроводжуємо, все допомагаємо на різних етапах.
Павло 7 років працював програмістом. В проєкті бере участь, щоб більше дізнатися про долучення до війська.
Павло Базилюк, львів'янин:
Інформація, яка мене цікавила, на питання відповіли, інформацію надали по бригадах, тому тут уже за мною, скажемо, рішення, і вже, якщо знайду якусь бригаду, куди б я хотів, тоді буде вже буде комунікація подальша.
Останній етап підготовки оператора дронів - це спеціалізована військова підготовка. Вона триватиме до двох з половиною місяців.
Тетяна Муравйова, начальниця рекрутингової групи з комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ ЗСУ Drone Force:
35 днів складається базова загальна військова підготовка для всіх військовослужбовців, а потім це залежить від обраного комплексу, на якому ви будете літати. Якщо ви будете літати, наприклад, на коптері - це 17 днів додатково, якщо ви будете літати на ФПВ чи комплексі літакового типу, то це, наприклад, ще додатково близько 40 днів.
За два місяці у рамках проєкту Drone Force відібрали понад чотириста людей, двісті з них - уже готуються до вступу в підрозділи. Рекрутери Drone Force працюватимуть у Львові до 19 липня, потому відправляться в східні області України.