У Вінниці відбувся міжнародний тренінг з аварійно-рятувальних робіт [ Редагувати ]
Обмінювалися досвідом та пройшли стрес-тест. У Вінниці напередодні відбувся міжнародний тренінг з аварійно-рятувальних робіт. Вправлялися спільно місцеві бійці ДСНС та представники Польського центру міжнародної допомоги. Усе бачили й наші журналісти.
Під звуки сирен на полігоні збираються десятки рятувальників. Відпрацьовуватимуть взаємодію під час різних екстрених ситуацій. Перша група одразу поспішає на допомогу пасажиру розтрощеного автомобіля.
- Як ви себе відчуваєте? - Погано.
Поруч - травмований водій, якого затисло бетонною брилою.
А ця група тренується працювати у зруйнованих приміщеннях. Намагаються витягти з-під завалів хлопчика, бійці ДСНС за лічені хвилини роблять підпори, ними укріплюють конструкції будівлі.
Тим часом понівечене авто, що заблокувало єдиний вихід, забирають спецтехнікою.
Дитину вдалося витягти, далі передають медику рятувальної бригади.
Анатолій Лоїк, заступник начальника 7 ДПРЧ смт Літин:
Нам потрібно було застабілізувати вихід, щоби не утворився обвал, надати першу домедичну допомогу, стабілізувати кровотечу, знезаразити рану і потім вже провести евакуацію самого хлопчика. Нам було придумано цю легенду, і ми вже по ній працювали. Ми прийшли і вже на місці потрібно було зорієнтуватись. Що, куди і як потрібно робити, поставити, підставити й врятувати.
На цій локації надзвичайники спрацьовують оперативно, але вже за кілька хвилин надходить нове завдання: людина опинилася у колодязі на глибині чотирьох метрів.
Щоб визволити потерпілого із пастки - доводиться розгортати спеціальне гірничорятувальне обладнання.
Постраждалого дістають назовні і одразу надають допомогу.
Тетяна Івлена, фельдшер-рятувальник рятувального відділення ГРР АРЧ Аварійно-рятувального загону спеціального призначення:
В постраждалого було падіння з висоти. Ми підозрюємо, що в нього травма хребта, тому ми наклали шийний ремінець. Також було порушення дихання. Він скаржився на біль. Була проникаюча травма грудної клітки, пневмоторакс. Наразі пацієнт стабільний, ми наклали йому оклюзійну пов'язку.
За процесом спостерігають бійці пожежно-рятувальних з інших підрозділів міста та колеги з Польського центру міжнародної допомоги. Цей стрес-тест став своєрідним іспитом після триденного тренінгу з аварійно-рятувальних робіт.
Бартош Тшаска, координатор навчання пожежників Польського центру міжнародної допомоги:
Це направду цінний досвід. Співпрацювати з українськими рятувальниками. Ми обмінювалися власними навичками, натомість від вас отримували нові. Це такий собі пілотний проєкт спільного вишколу. Маємо надію його розширювати. Від початку бойових дій фундація міжнародного центру допомоги скоординувала сюди гуманітарні місії. Ділилися обладнанням та передавали пожежні автомобілі для порятунку людей.
Анатолій Лоїк, заступник начальника 7 ДПРЧ смт Літин:
Неоціненний опит, який потрібен кожному рятувальнику. Для того, щоб, як-то кажуть, надзвичайних ситуацій однакових не буває, вони кожна різна, і для кожної потрібен свій підхід. Бо в першу чергу у нас на першому місці людське життя. І його потрібно рятувати.
Під час навчань учасники спрацювали швидко та на високому рівні. Однак вдосконалюватися потрібно й надалі, кажуть організатори. Тому наступні спільні тренування планують провести вже із залученням бійців ДСНС із прифронтових територій України.